| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Ruostumaton teräs 316Ti |
|---|---|
| Asennussyvyys | 150 mm |
| IP-luokka | IP66 |
| Kaulan pituus | 0,15 m |
| Max. käyttölämpötila | 500 °C |
| Max. ympäristön lämpötila | 80 °C |
| Min. käyttölämpötila | -50 °C |
| Min. ympäristön lämpötila | -40 °C |
|---|---|
| Mitta-alueen aloitusarvo | 0 °C |
| Mitta-alueen loppuarvo | 150 °C |
| Pistokkeen halkaisija | 6 mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
TR12-B sarjan vastuslämpötila-anturi voidaan liittää lukuisiin suojataskumalleihin. Vaihdettavissa oleva, jousiviritetty mittausosa ja jousen pidennetty liikerata mahdollistavat liittämisen monenlaisiin liitäntäpäämalleihin.
Lämpötila-antureihin on saatavilla laaja valikoima mahdollisia anturien ja liitäntäpäiden yhdistelmiä, mittapääen pituuksia, kaulan pituuksia, suojataskuliitäntöjä jne., jotka sopivat minkä tahansa kokoiseen suojataskuun ja mihin tahansa käyttökohteeseen.
Onko vihreä vety seuraava suomalainen menestystarina? Ota OEM mukaan matkallesi!
Ubitec aloitti syksyllä 2021 projektin yhdessä Naistenlahden sähkölaitoksen kanssa, jossa sähkölaitokseen rakennettiin uusi kattilalaitos Naistenlahti 3 korvasi yli 40 vuotta vanhan Naistenlahti 2 -voimalaitosyksikön. Myös OEM oli tiiviisti mukana projektissa, joka vaati syvää tietämystä tuotteista.
Lämpötila tarkkailussa? Autamme sinua valitsemaan sopivan tuotteen lämpötilan seurantaan.
Tervetuloa inspiroivaan automaatio- ja digitalisaatiotapahtumaan! Katso tarkemmat aikataulut ja ohjelma.
OEM Finland on aloittanut yhteistyön Bosch Rexrothin kanssa vahvistaakseen tarjontaansa servomoottoreiden, sekä kokoonpano -ja lineaariteknologian alueilla.
KME:n MIL monitoriratkaisut vastaavat Suomen vaativiin olosuhteisiin ja puolustusteollisuuden korkeimpiin standardeihin.