SUCO
SUCO elektronisten Performance sarjan painekytkimet tarjoaa hyvän vaihtoehdon, kun mekaaninen painekytkin ei riitä. Painealueet 250 bar asti hyvällä tarkkuudella, hystereesi tehdassäätöisenä välillä 2..98% ja NO/NC toiminto mahdollistaa käytön monissa kohteissa.
Kysy lisää liitinvaihtoehdoista ja ominaisuuksista.
| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | NBR, Ruostumaton teräs 1.4305 |
|---|---|
| EMC | EMC 2014/30/EU; EN 61000-6-2:2005; EN 61000-6-3:2007 |
| IP-luokka | IP67 |
| Iskunkestävyys | 500m / s²; 11 ms puolisiniaalto; DIN EN 60068-2-27 |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Kytkentäaika | < 4 ms |
| Liitäntätyyppi | M12x1 |
| Lähtösignaali | PNP |
| Max. aineen lämpötila | 100 °C |
| Max. kytkentäpiste | 2 bar |
| Max. paine | 4 bar |
| Max. syöttöjännite DC | 32 V DC |
| Max. ympäristön lämpötila | 100 °C |
| Min. aineen lämpötila | -30 °C |
|---|---|
| Min. kytkentäpiste | 0 bar |
| Min. syöttöjännite DC | 9,6 V DC |
| Min. ympäristön lämpötila | -30 °C |
| Murtumispaine | 8 bar |
| Paineen nousu | ≤ 1 bar/ms |
| Paineliitäntä | 1/4" BSP |
| Paino | 80 g |
| Rungon materiaali | Ruostumaton teräs 1.4305 |
| Toiminta | Normaalisti auki |
| Tärinänkesto | 20g: 4...2000 Hz siniaalto, DIN EN 60068-2-6 |
SUCO elektronisten Performance sarjan painekytkimet tarjoaa hyvän vaihtoehdon, kun mekaaninen painekytkin ei riitä. Painealueet 250 bar asti hyvällä tarkkuudella, hystereesi tehdassäätöisenä välillä 2..98% ja NO/NC toiminto mahdollistaa käytön monissa kohteissa.
Kysy lisää liitinvaihtoehdoista ja ominaisuuksista.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Max. kytkentäpiste | Max. paine | Murtumispaine | Paineliitäntä | Toiminta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Elek. painekytkin 2bar, G1/4, PNP (NO)
Tuotenumero:
0500200411002
Kopioitu!
|
2 bar
|
4 bar
|
8 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Elek. painekytkin 4bar, G1/4, PNP (NO)
Tuotenumero:
0500400411002
Kopioitu!
|
4 bar
|
10 bar
|
20 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Elek. painekytkin 10bar, G1/4, PNP (NO)
Tuotenumero:
0500101411002
Kopioitu!
|
10 bar
|
20 bar
|
35 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Elek. painekytkin 16bar, G1/4, PNP (NO)
Tuotenumero:
0500161411002
Kopioitu!
|
16 bar
|
40 bar
|
60 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Elek. painekytkin 40bar, G1/4, PNP (NO)
Tuotenumero:
0500401411002
Kopioitu!
|
40 bar
|
100 bar
|
140 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Elek. painekytkin 100bar, G1/4, PNP (NO)
Tuotenumero:
0500102411002
Kopioitu!
|
100 bar
|
150 bar
|
300 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Elek. painekytkin 2bar, G1/4, PNP (NC)
Tuotenumero:
0501200411002
Kopioitu!
|
2 bar
|
4 bar
|
8 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Elek. painekytkin 4bar, G1/4, PNP (NC)
Tuotenumero:
0501400411002
Kopioitu!
|
4 bar
|
10 bar
|
20 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Elek. painekytkin 10bar, G1/4, PNP (NC)
Tuotenumero:
0501101411002
Kopioitu!
|
10 bar
|
20 bar
|
35 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Elek. painekytkin 16bar, G1/4, PNP (NC)
Tuotenumero:
0501161411002
Kopioitu!
|
16 bar
|
40 bar
|
60 bar
|
G1/4
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Elek. painekytkin 40bar, G1/4, PNP (NC)
Tuotenumero:
0501401411002
Kopioitu!
|
40 bar
|
100 bar
|
140 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Elek. painekytkin 100bar, G1/4, PNP (NC)
Tuotenumero:
0501102411002
Kopioitu!
|
100 bar
|
150 bar
|
300 bar
|
1/4" BSP
|
Normaalisti kiinni
|
|
Valitse tuote listalta.