| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Anodisoitu alumiini, Keraaminen, NBR |
|---|---|
| Hyväksynnät | CE, RoHS II |
| IP-luokka | IP65 |
| Iskunkestävyys | 294m/s²; 11 ms puoli siniaaltoa; DIN EN 60068-2-27 |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Max. aineen lämpötila | 80 °C |
| Max. kytkentäpiste | 10 bar |
| Max. paine | 20 bar |
| Max. syöttöjännite DC | 30 V DC |
| Max. ympäristön lämpötila | 80 °C |
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
|---|---|
| Min. kytkentäpiste | 0 bar |
| Min. syöttöjännite DC | 12 V DC |
| Min. ympäristön lämpötila | -20 °C |
| Murtumispaine | 25 bar |
| Painekytkimen tyyppi | Elektroninen |
| Paineliitäntä | G1/4" sisäkierre |
| Paino | 340 g |
| Rungon materiaali | Anodisoitu alumiini |
Elektroninen painekytkin toimii saman periaatteen mukaan kuin tavalliset analogiset paineanturit. Kytkimen toiminta ja viiveaika ovat käyttäjän ohjelmoitavissa. Laite tallentaa huippuarvon muistiinsa. Elektronisessa painekytkimessö ei ole liikkuvia osia. Käyttöalueita ovat hydrauliikka ja pneumatiikkasovellukset.
Oxley on globaali edelläkävijä sotilas- ja ilmailukäyttöön tarkoitetun LED-teknologian, yönäköratkaisujen sekä EMI-suodattimien kehityksessä.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Lähtösignaali | Max. kytkentäpiste | Max. paine | Murtumispaine | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Elektr.painekytkin 0..10bar, G1/4, 2xPNP, 4..20mA
Tuotenumero:
0570467141001
Kopioitu!
|
|
10 bar
|
20 bar
|
25 bar
|
|
||
|
Elektr.painekytkin 0..100bar, G1/4, 2xPNP, 4..20mA
Tuotenumero:
0570468141001
Kopioitu!
|
|
100 bar
|
150 bar
|
175 bar
|
|
||
|
Elektr.painekytkin 0..400bar, G1/4, 2xPNP, 4..20mA
Tuotenumero:
0570469141001
Kopioitu!
|
2 x PNP + 4-20mA
|
400 bar
|
500 bar
|
650 bar
|
|
Valitse tuote listalta.