| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | FKM, Messinki |
|---|---|
| Hystereesi | Noin 50...150 mbar |
| Hyväksynnät | RoHS II |
| IP-luokka | IP00 |
| Kalvon materiaali | FKM |
| Liitäntätyyppi | AMP-liitin 6,3x0,8 mm |
| Max. aineen lämpötila | 120 °C |
| Max. jännite AC/DC | 42 V |
| Max. kosketinkuorma | 4 A |
| Max. kytkentäpiste | 0,95 bar |
| Max. kytkentätaajuus/min | 200 |
| Max. poikkeama | ±100mbar |
| Max. toiminta-alue | 950 mbar |
| Max. ympäristön lämpötila | 80 °C |
|---|---|
| Mekaaninen elinikä | 1 miljoonaa kytkentää |
| Min. aineen lämpötila | -15 °C |
| Min. jännite AC/DC | 10 V |
| Min. kytkentäpiste | 0,2 bar |
| Min. toiminta-alue | 200 mbar |
| Min. ympäristön lämpötila | -20 °C |
| Paineliitäntä | G1/8" sisäkierre |
| Paino | 140 g |
| Rungon materiaali | Messinki |
| Toiminta | Normaalisti kiinni |
0151 sarjan kytkin on alle 42 V käyttöjännitteelle. Kytkimessä on hyvä säätötarkkuus ja pieni hystereesi.
0150 sarjan kytkin soveltuu enintään 250 V jännitteelle. Sähköinen liitäntä DIN A -pistokkeella.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Toiminta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
Alipainekytkin 200-950mbar, NC, G1/8F
Tuotenumero:
0151455153001
Kopioitu!
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Alipainekytkin 200-950mbar, NO, G1/8F
Tuotenumero:
0151454153001
Kopioitu!
|
Normaalisti auki
|
|
Valitse tuote listalta.