| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Alumiini, NBR |
|---|---|
| Hyväksynnät | CSA US, Ex-d |
| IP-luokka | IP65 |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Max. aineen lämpötila | 80 °C |
| Max. jännite AC/DC | 250 V |
| Max. kosketinkuorma AC | 1 A |
| Max. kosketinkuorma DC | 0,25 A |
| Max. kytkentäpiste | 6 bar |
| Max. kytkentätaajuus/min | 200 |
| Max. paine | 200 bar |
| Max. poikkeama | ±0,5 |
|---|---|
| Max. ympäristön lämpötila | 80 °C |
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
| Min. jännite AC/DC | 10 V |
| Min. kytkentäpiste | 1 bar |
| Min. ympäristön lämpötila | -20 °C |
| Painekytkimen tyyppi | ATEX |
| Paineliitäntä | G1/4" sisäkierre |
| Paino | 380 g |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Toiminta | Vaihtokosketin |
Atex-hyväksytty painekytkin kaasurähjähdysalttiisiin sovelluksiin. Hyvä ylipaineen kesto. Kytkentäpisteen säätö helppoa kytkimen sivussa olevan säätöpyörän avulla
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Hyväksynnät | Max. kytkentäpiste | Max. paine | Max. poikkeama | Min. kytkentäpiste | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Painekytkin 1..6bar, SPDT, G1/4F, EX
Tuotenumero:
0165448141001
Kopioitu!
|
CSA US, Ex-d
|
6 bar
|
200 bar
|
±0,5
|
1 bar
|
|
||
|
Painekytkin 5..50bar, SPDT, G1/4F, EX
Tuotenumero:
0165449141001
Kopioitu!
|
CSA US, Ex-d
|
50 bar
|
200 bar
|
±3,0
|
5 bar
|
|
||
|
Painekytkin 20..100bar, SPDT, G1/4F, EX
Tuotenumero:
0165450141001
Kopioitu!
|
CSA US, Ex-d
|
100 bar
|
600 bar
|
±3,0-5,0
|
20 bar
|
|
||
|
Painekytkin 25..250bar, SPDT, G1/4F, EX
Tuotenumero:
0165452141001
Kopioitu!
|
CSA US
|
250 bar
|
600 bar
|
±5,0-7,0
|
25 bar
|
|
||
|
Painekytkin 100..400bar, SPDT, G1/4F, EX
Tuotenumero:
0165451141001
Kopioitu!
|
CSA US, Ex-d
|
400 bar
|
600 bar
|
±5,0-9,0
|
100 bar
|
|
Valitse tuote listalta.