| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Galvanoitu teräs, NBR |
|---|---|
| Hyväksynnät | CE, CSA US, Atex Ex II 3D IP65 T90°, RoHS II |
| IP-luokka | IP65 |
| Iskunkestävyys | 294m/s²; 14 ms puoli siniaaltoa; DIN EN 60068-2-27 |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Max. aineen lämpötila | 80 °C |
| Max. jännite AC | 250 V |
| Max. kosketinkuorma AC | 2 A |
| Max. kytkentäpiste | 1,5 bar |
| Max. kytkentätaajuus/min | 200 |
| Max. paine | 300 bar |
| Max. poikkeama | ±0,2 |
| Max. ympäristön lämpötila | 80 °C |
|---|---|
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
| Min. jännite AC | 10 V |
| Min. kytkentäpiste | 0,3 bar |
| Min. ympäristön lämpötila | -20 °C |
| Painekytkimen tyyppi | ATEX |
| Paineliitäntä | 1/4" BSP |
| Paino | 230 g |
| Rungon materiaali | Galvanoitu teräs |
| Toiminta | Vaihtokosketin |
| Tärinänkesto | 10 g:5-200 Hz siniaalto, DIN EN 60068-2-6 |
Painekytkimen runko sinkitystä teräksestä ja kytkin on varustettu vaihtokoskettimin aina 250 V asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Max. kytkentäpiste | Max. paine | Max. poikkeama | Min. kytkentäpiste | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Painekytkin 0,3..1,5bar, SPDT, G1/4, EX
Tuotenumero:
0340457031003
Kopioitu!
|
1,5 bar
|
300 bar
|
±0,2
|
0,3 bar
|
|
||
|
Painekytkin 1..10bar, SPDT, G1/4, EX
Tuotenumero:
0340458031006
Kopioitu!
|
10 bar
|
300 bar
|
±0,5-1,0
|
1 bar
|
|
||
|
Painekytkin 10..20bar, SPDT, G1/4, EX
Tuotenumero:
0340459031009
Kopioitu!
|
20 bar
|
300 bar
|
±1,0
|
10 bar
|
|
||
|
Painekytkin 20..50 bar, SPDT, G1/4, EX
Tuotenumero:
0340461031012
Kopioitu!
|
50 bar
|
300 bar
|
±2,0
|
20 bar
|
|
||
|
Painekytkin 50..150bar, SPDT, G1/4, EX
Tuotenumero:
0341460031003
Kopioitu!
|
150 bar
|
600 bar
|
±5,0
|
50 bar
|
|
Valitse tuote listalta.