| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Galvanoitu teräs, NBR |
|---|---|
| Hyväksynnät | ATEX, CE, IECEx |
| IP-luokka | IP65 |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Max. aineen lämpötila | 80 °C |
| Max. jännite AC/DC | 250 V |
| Max. kosketinkuorma AC | 5 A |
| Max. kosketinkuorma DC | 3,5 A |
| Max. kytkentäpiste | 1,5 bar |
| Max. kytkentätaajuus/min | 200 |
| Max. paine | 1,5 bar |
| Max. paine | 300 bar |
|---|---|
| Max. poikkeama | ±1,0 |
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
| Min. jännite AC/DC | 24 V |
| Min. kytkentäpiste | 0,3 bar |
| Min. painealue | 0,3 bar |
| Paineliitäntä | 1/4" BSP |
| Paino | 230 g |
| Pressure type | Relativt trykk |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Toiminta | Vaihtokosketin |
Painekytkimen runko sinkittyä terästä. Painekytkin on varustettu vaihtokoskettimin aina 250 V asti.
Valmistajan uusin ATEX malli sopii laajemmin eri sovelluksiin.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Max. kytkentäpiste | Max. paine | Max. paine | Max. poikkeama | Min. kytkentäpiste | Min. painealue | Pressure type | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
ATEX painekytkin 0,3..1,5 bar, G1/4
Tuotenumero:
0342457601020
Kopioitu!
|
1,5 bar
|
1,5 bar
|
300 bar
|
±1,0
|
0,3 bar
|
0,3 bar
|
Relativt trykk
|
|
||
|
ATEX painekytkin 1..10 bar, G1/4
Tuotenumero:
0342458601020
Kopioitu!
|
10 bar
|
10 bar
|
300 bar
|
±1,0
|
1 bar
|
1 bar
|
Relativt tryck
|
|
||
|
ATEX painekytkin 10..20 bar, G1/4
Tuotenumero:
0342459601020
Kopioitu!
|
20 bar
|
20 bar
|
300 bar
|
±1,0
|
10 bar
|
10 bar
|
Relativt trykk
|
|
||
|
ATEX painekytkin 20..50 bar, G1/4
Tuotenumero:
0342461601020
Kopioitu!
|
50 bar
|
50 bar
|
300 bar
|
±1,0
|
20 bar
|
20 bar
|
Relativt trykk
|
|
||
|
ATEX painekytkin 50..150 bar, G1/4
Tuotenumero:
0343460601020
Kopioitu!
|
150 bar
|
150 bar
|
600 bar
|
±5,0
|
50 bar
|
50 bar
|
Relativt tryck
|
|
Valitse tuote listalta.