| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Alumiini, NBR |
|---|---|
| Hyväksynnät | CE, RoHS II |
| IP-luokka | IP65 |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Liitäntätyyppi | DIN EN 175301-803-A |
| Max. aineen lämpötila | 100 °C |
| Max. jännite AC/DC | 250 V |
| Max. kosketinkuorma AC | 5 A |
| Max. kosketinkuorma DC | 3,5 A |
| Max. kytkentäpiste | 1 bar |
| Max. kytkentätaajuus/min | 200 |
| Max. paine | 200 bar |
| Max. poikkeama | ±0,2 |
|---|---|
| Max. ympäristön lämpötila | 80 °C |
| Min. aineen lämpötila | -40 °C |
| Min. kytkentäpiste | 0,5 bar |
| Min. ympäristön lämpötila | -20 °C |
| Painekytkimen tyyppi | Lohkoasennus |
| Paineliitäntä | G1/4" sisäkierre |
| Paino | 240 g |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Toiminta | Vaihtokosketin |
Tukeva ja kompakti painekytkin alumiinia. Kytkentäpisteen säätöruuvi kotelon sisällä. Tavallisimmat käyttöalueet: hydrauliikkasovellukset sekä sovellukset, joissa tarvitaan ulkopuolista säätömahdollisuutta. Erittäin hyvä ylipaineen kesto. Tukeva liitin on helppo kytkeä. Saatavana lohkokiinnityksellä.
Erikoismallit
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
Kalvonäppäimistöt ovat edullinen ja toimintavarma ratkaisu kun tarvitset paikallisohjauksen laitteeseesi. Riippumatta siitä onko tarpeesi yksi näppäin tai koko QWERTY-näppäimistö, kalvonäppäimillä sen toteuttaminen on mahdollista.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Max. kytkentäpiste | Max. paine | Max. poikkeama | Min. kytkentäpiste | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Painekytkin 0,5..1bar, SPDT, G1/4F
Tuotenumero:
0161436141001
Kopioitu!
|
1 bar
|
200 bar
|
±0,2
|
0,5 bar
|
|
||
|
Painekytkin 0,5..5bar, SPDT, G1/4F
Tuotenumero:
0161437141001
Kopioitu!
|
5 bar
|
200 bar
|
±0,2-0,5
|
0,5 bar
|
|
||
|
Painekytkin 1..10bar, SPDT, G1/4F
Tuotenumero:
0161438141001
Kopioitu!
|
10 bar
|
200 bar
|
±0,5
|
1 bar
|
|
||
|
Painekytkin 10..50bar, SPDT, G1/4F
Tuotenumero:
0161439141001
Kopioitu!
|
50 bar
|
200 bar
|
±3,0
|
10 bar
|
|
||
|
50..100Bar, G1/4F, Co, NBR, DIN-A
Tuotenumero:
0161440141001
Kopioitu!
|
100 bar
|
200 bar
|
±3,0-5,0
|
50 bar
|
|
||
|
Painekytkin 100..400bar, SPDT, G1/4F
Tuotenumero:
0161441141001
Kopioitu!
|
400 bar
|
600 bar
|
±5,0-9,0
|
100 bar
|
|
Valitse tuote listalta.