| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Ruostumaton teräs SIS2350 (316L) |
|---|---|
| Halkaisija | 25 mm |
| IP-luokka | IP68 |
| Kaapelin materiaali | PUR |
| Kaapelin pituus | 5 m |
| Liitäntätyyppi | Avoimet johtimet |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
| Max. aineen lämpötila | 40 °C |
| Max. painealue | 1 mH2O |
| Max. poikkeama | 1,5 % |
|---|---|
| Max. syöttöjännite DC | 36 V DC |
| Min. aineen lämpötila | -25 °C |
| Min. painealue | 0 mH2O |
| Min. syöttöjännite DC | 8 V DC |
| Rungon materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
| Signaalityyppi | 4-20 mA |
| Valmistajan osanumero | SGE-25C/0-1mH2O/4-20MA/L=5M PUR |
Pinnankorkeusanturi SGE-25C mittaa painetta suhteessa pinnankorkeuteen. Esimerkkinä yhden metrin syvyys vedessä vastaa 0,1 Bar painetta.
SGE-25C-pinnankorkeusanturi soveltuu erilaisiin nesteisiin missä on partikkeleita joukossa. Esimerkiksi jätevesi, öljyt, aineet jotka soveltuvat ruostumattoman teräksen kanssa. Lähetin on saatavilla ATEX- ja DNV-hyväksynnillä. Kustomoidut versiot erilaisilla mitta-alueilla ja kaapelinpituuksilla saatavilla!
WIKA:n painemittarit ja painelähettimet tarjoavat luotettavat ratkaisut hygieniavaatimuksiltaan korkeisiin tiloihin, joissa laatuvaatimukset ovat erittäin tiukat. Lue lisää!
Maailman johtava mekaanisten painekytkimien valmistaja SUCO on laajentanut tuotevalikoimaansa entisestään uusilla paineantureilla. Valikoimasta löytyy monenlaista paineanturia sovelluksen ja mitattavan aineen mukaan.
Anturivalmistaja ESI:n uusin, edeltäjäänsä nopeampi, USB-paineanturi.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Kaapelin pituus | Max. painealue | Max. poikkeama | Valmistajan osanumero | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
0..1mH2O 4-20mA 5m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE25C0001.002
Kopioitu!
|
5 m
|
1 mH2O
|
1,5 %
|
SGE-25C/0-1mH2O/4-20MA/L=5M PUR
|
|
||
|
0..4mH2O 4-20mA 10m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE25C04100010
Kopioitu!
|
10 m
|
4 mH2O
|
1 %
|
|
|
||
|
0..5mH2O 4-20mA 10m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE25C0005.000
Kopioitu!
|
10 m
|
5 mH2O
|
1 %
|
SGE-25C/0-5mH2O/4-20MA/L=10M PUR
|
|
||
|
0..5mH2O 4-20mA 12m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE25C0005.001
Kopioitu!
|
12 m
|
5 mH2O
|
1 %
|
SGE-25C/0-5mH2O/4-20MA/L=12M PUR
|
|
||
|
0..4mH2O 4-20mA 10m kaapeli
Tuotenumero:
SGE25C0004.000
Kopioitu!
|
10 m
|
4 mH2O
|
1 %
|
SGE-25C/0-4mH2O/4-20MA/L=10M PUR
|
|
||
|
0..6mH2O 4-20mA 25m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE25C0006.001
Kopioitu!
|
25 m
|
6 mH2O
|
1 %
|
|
|
||
|
0..10mH2O 4-20mA 12m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE25C0010.001
Kopioitu!
|
12 m
|
10 mH2O
|
0,5 %
|
|
|
||
|
0..10mH2O 4-20mA 20m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE25C0010.002
Kopioitu!
|
20 m
|
10 mH2O
|
0,5 %
|
SGE-25C/0-10mH2O/4-20MA/L=20M PUR
|
|
Valitse tuote listalta.