| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
|---|---|
| Halkaisija | 16,3 mm |
| IP-luokka | IP68 |
| Kaapelin materiaali | PUR |
| Kaapelin pituus | 20 m |
| Liitäntätyyppi | Avoimet johtimet |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
| Max. aineen lämpötila | 40 °C |
| Max. painealue | 10 mH2O |
|---|---|
| Max. poikkeama | 0,6 % |
| Min. aineen lämpötila | 0 °C |
| Min. painealue | 0 mH2O |
| Rungon materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
| Signaalityyppi | 4-20 mA |
SGE-16-anturi lasketaan nesteeseen ja anturi mittaa painetta suhteessa syvyyteen. Esimerkiksi vedessä, 10 metrin syvyys vastaa 1 Bar painetta.
Aplisensin SGE-16-anturi kykenee mittaamaan pinnankorkeutta jopa 100 m syvyydessä. Anturilla pystytään mittaamaan pinnankorkeutta syvemmälläkin kuin 100 m, mutta tällöin anturin tarkkuus kärsii.
Anturi soveltuu nesteille jotka sopivat ruostumattomalle teräkselle, esimerkiksi vesi ja öljy.
WIKA:n painemittarit ja painelähettimet tarjoavat luotettavat ratkaisut hygieniavaatimuksiltaan korkeisiin tiloihin, joissa laatuvaatimukset ovat erittäin tiukat. Lue lisää!
Maailman johtava mekaanisten painekytkimien valmistaja SUCO on laajentanut tuotevalikoimaansa entisestään uusilla paineantureilla. Valikoimasta löytyy monenlaista paineanturia sovelluksen ja mitattavan aineen mukaan.
Anturivalmistaja ESI:n uusin, edeltäjäänsä nopeampi, USB-paineanturi.
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Kaapelin pituus | Max. painealue | Max. poikkeama | Max. syöttöjännite DC | Max. ympäristön lämpötila | Min. syöttöjännite DC | Min. ympäristön lämpötila | Valmistajan osanumero | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
0...10mH2O 4-20mA 20m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE1601000020
Kopioitu!
|
Ruostumaton teräs 316L
|
20 m
|
10 mH2O
|
0,6 %
|
|
|
|
|
|
|
||
|
0...10mH2O 4-20mA 25m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE1601000025
Kopioitu!
|
SS 316L
|
25 m
|
10 mH2O
|
0,3%
|
|
75 °C
|
|
0 °C
|
|
|
||
|
0...20mH2O 4-20mA 25m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE1606000025
Kopioitu!
|
SS 316L
|
25 m
|
20 mH2O
|
0,3%
|
|
75 °C
|
|
0 °C
|
|
|
||
|
0...40mH2O 4-20mA 30m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE160040.001
Kopioitu!
|
Ruostumaton teräs SIS2350 (316L)
|
30 m
|
40 mH2O
|
0,3%
|
36 V DC
|
|
8 V DC
|
|
SGE16/0-40mH2O/4-20mA/30m PUR
|
|
||
|
0..50mH2O ABS 4-20mA 40m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE160800Z040
Kopioitu!
|
SS 316L
|
40 m
|
50 mH2O
|
0,3%
|
|
75 °C
|
|
0 °C
|
|
|
||
|
0...160mH2O 4-20mA 160m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE160160.001
Kopioitu!
|
Ruostumaton teräs 316L
|
160 m
|
160 mH2O
|
0,3%
|
36 V DC
|
|
8 V DC
|
|
SGE16/0-160mH2O/4-20mA/160m PUR
|
|
||
|
0..160mH2O 4-20mA 220m kaapeli PUR
Tuotenumero:
SGE160160.002
Kopioitu!
|
Ruostumaton teräs 316L
|
220 m
|
160 mH2O
|
0,3%
|
36 V DC
|
|
8 V DC
|
|
SGE16/0-160mH2O/4-20mA/220m PUR
|
|
Valitse tuote listalta.