| Kohon materiaali | Carboloy, Lasi, Safiiri, Ruostumaton teräs 316, Tantaali |
|---|---|
| Liittimen materiaali | Messinki, Ruostumaton teräs 316 |
| Max. järjestelmän paine | 13,8 bar |
| Max. käyttölämpötila | 93 °C |
| Max. paine | 13,8 bar |
| Näyttölasin materiaali | Borosilikaatti |
| O-renkaan materiaali | Buna, Viton |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Sensorin materiaali | Borosilikaatti |
|---|---|
| Skaalan pituus | 65 mm |
| Säätöalue | 1:10 |
| Tiivisteen materiaali | Buna, Viton |
| Venttiilin tyyppi | Nålventil 7 varvig alt 16 varvig |
| Virtausalue max. | 60 ln/min Luft |
| Yhteyden materiaali | Messinki, Ruostumaton teräs 316 |
Robusti, edullinen ja ennen kaikkea erittäin yksinkertainen asentaa ja käyttää. Saatavana vedelle, ilmalle, hapelle, hiilidioksidille, typelle, vedylle, hapelle tai argonille. Putken materiaali lasia, jolloin max paine 13,8 bar. Muut virtaavan aineen kanssa kosketuksissa olevat materiaalit joko messinki tai rosteri.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Kohon materiaali | Liittimen materiaali | Max. aineen lämpötila | Max. järjestelmän paine | Max. käyttölämpötila | Min. aineen lämpötila | Min. käyttölämpötila | Näyttölasin materiaali | O-renkaan materiaali | Rungon materiaali | Rungon materiaali | Sensorin materiaali | Skaalan pituus | Säätöalue | Tiivisteen materiaali | Venttiilin tyyppi | Virtausalue max. | Yhteyden materiaali | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Rotametri SERIE 1250
Tuotenumero:
SERIE 1250
Kopioitu!
|
|
Carboloy, Lasi, Safiiri, Ruostumaton teräs 316, Tantaali
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
|
13,8 bar
|
93 °C
|
|
|
Borosilikaatti
|
Buna, Viton
|
Alumiini
|
|
Borosilikaatti
|
65 mm
|
1:10
|
Buna, Viton
|
Nålventil 7 varvig alt 16 varvig
|
60 ln/min Luft
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
|
||
|
Rotametri SERIE 1255
Tuotenumero:
SERIE 1255
Kopioitu!
|
|
Carboloy, Lasi, Safiiri, Ruostumaton teräs 316, Tantaali
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
|
13,8 bar
|
93 °C
|
|
|
Borosilikaatti
|
Buna, Viton
|
Alumiini
|
|
Borosilikaatti
|
150 mm
|
1:10
|
Buna, Viton
|
Nålventil 7 varvig alt 16 varvig
|
60 ln/min Luft
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
|
||
|
Rotametri 1250A
Tuotenumero:
1250A
Kopioitu!
|
|
Carboloy, Lasi, Safiiri, Ruostumaton teräs 316, Tantaali
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
121 °C
|
13,8 bar
|
93 °C
|
1 °C
|
|
Borosilikaatti
|
Buna, Viton
|
Alumiini
|
|
Borosilikaatti
|
65 mm
|
1:10
|
Buna, Viton
|
Nålventil 7 varvig alt 16 varvig
|
60 ln/min Luft
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
|
||
|
Rotametri 1255A
Tuotenumero:
1255A
Kopioitu!
|
|
Carboloy, Lasi, Safiiri, Ruostumaton teräs 316, Tantaali
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
121 °C
|
13,8 bar
|
93 °C
|
1 °C
|
|
Borosilikaatti
|
Buna, Viton
|
Alumiini
|
|
Borosilikaatti
|
150 mm
|
1:10
|
Buna, Viton
|
Nålventil 7 varvig alt 16 varvig
|
60 ln/min Luft
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
|
||
|
Rotametri 1350G
Tuotenumero:
1350G
Kopioitu!
|
Borosilikaatti, Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
Carboloy, Lasi, Safiiri, Ruostumaton teräs 316, Tantaali
|
|
121 °C
|
14 bar
|
121 °C
|
1 °C
|
1 °C
|
Borosilikaatti
|
Buna, Kalrez, Viton
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
Ruostumaton teräs 316
|
Borosilikaatti
|
65 mm
|
1:10
|
Buna, Kalrez, PTFE, Viton
|
Needle valve
|
60 ln/min (N2)
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316L
|
|
||
|
Rotametri 1355G
Tuotenumero:
1355G
Kopioitu!
|
Borosilikaatti, Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
Carboloy, Lasi, Safiiri, Ruostumaton teräs 316, Tantaali
|
|
121 °C
|
14 bar
|
121 °C
|
1 °C
|
1 °C
|
Borosilikaatti
|
Buna, Kalrez, Viton
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
Ruostumaton teräs 316
|
Borosilikaatti
|
150 mm
|
1:10
|
Buna, Kalrez, PTFE, Viton
|
Needle valve
|
63 ln/min (N2)
|
Messinki, Ruostumaton teräs 316
|
|
||
|
Rotametri 1358
Tuotenumero:
1358
Kopioitu!
|
|
|
|
121 °C
|
|
|
1 °C
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valitse tuote listalta.