| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Ruostumaton teräs 316L, Titaani |
|---|---|
| Hyväksynnät | ATEX, CE, CSA, IECEx, PED |
| IP-luokka | IP64, IP66, IP67 |
| Kohon materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
| Max. aineen lämpötila | 204 °C |
| Max. järjestelmän paine | 100 bar |
| Max. käyttölämpötila | 65 °C |
| Max. paine | 276 bar |
| Max. syöttöjännite DC | 24 V DC |
| Min. aineen lämpötila | -50 °C |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -29 °C |
| O-renkaan materiaali | Buna, Kalrez, PTFE |
| Rungon materiaali | Ruostumaton teräs 316L, Titaani |
| Skaalan pituus | 52 mm |
| Syöttöjännite | 24 V |
| Säätöalue | 1:10 |
Rotametrille on hyvä paineenkesto ja saadaan venttiilillä, hälytyksellä, vakiovirtaventtiilillä sekä analogilähdöillä. 316L perusmateriaali, saatavana myös muita vaihtoehtoja riippuen väliaineen vaatimuksista.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?