| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | PTFE, Ruostumaton teräs 316L |
|---|---|
| Data | Hart (Transmitter) |
| Hyväksynnät | ATEX, CE, EAC, IECEx, NEMA, PED, SIL2 |
| IP-luokka | IP66, IP67 |
| Kohon materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
| Liittimen materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
| Max. aineen lämpötila | 420 °C |
| Max. paine | 1380 bar |
| Max. syöttöjännite AC | 220 V AC |
| Min. aineen lämpötila | -198 °C |
| Min. syöttöjännite AC | 110 V AC |
|---|---|
| O-renkaan materiaali | Buna, Kalrez, PTFE, Viton |
| Pinnan viimeistely | 3,2 µm Ra |
| Rungon materiaali | Alumiini, Ruostumaton teräs 316 |
| Sensorin materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
| Syöttöjännite | 24 V |
| Säätöalue | 1:10 |
| Virtausalue max. | 1200 m3n/h (Luft, atm) |
Metallinen rakenne mahdollistaa erittäin laajan lämpötilankeston, -198°C–420°C. Samalla paineenkesto on mahdollista nostaa jopa 1379 bar:iin (vakiona 413 bar). Korkea paine ja lämpötila eivät silti ole se, mikä tekee 3809:ta, niin hyvän ja käyttökelpoisen useaan kohteeseen. Poiketen tavallisista rotametreistä virtaustieto saadaan syötettyä logiikalle joko analogisignaalilla, HART tai FoundationTM Fieldbussia käyttäen. Paikallisnäyttö tulee aina virtausmittarin mukana analogisena, jolloin voidaan käyttää SIL2-vaatimukset täyttäviä hälyjä ylä- ja tai alarajalle.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Data | Hyväksynnät | IP-luokka | Kohon materiaali | Liittimen materiaali | Max. aineen lämpötila | Max. käyttölämpötila | Max. paine | Max. syöttöjännite AC | Min. käyttölämpötila | Min. syöttöjännite AC | O-renkaan materiaali | Pinnan viimeistely | Rungon materiaali | Sensorin materiaali | Syöttöjännite | Säätöalue | Virtausalue max. | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Rotametri MT3810
Tuotenumero:
MT3810
Kopioitu!
|
PTFE, Ruostumaton teräs 316L
|
Hart (Transmitter)
|
ATEX, CE, EAC, IECEx, NEMA, PED, SIL2
|
IP66, IP67
|
Ruostumaton teräs 316L
|
Ruostumaton teräs 316L
|
420 °C
|
|
1380 bar
|
220 V AC
|
|
110 V AC
|
Buna, Kalrez, PTFE, Viton
|
3,2 µm Ra
|
Alumiini, Ruostumaton teräs 316
|
Ruostumaton teräs 316L
|
24 V
|
1:10
|
1200 m3n/h (Luft, atm)
|
|
||
|
Rotametri 3810G
Tuotenumero:
3810G
Kopioitu!
|
|
|
|
|
|
|
300 °C
|
300 °C
|
177 bar
|
|
-198 °C
|
|
|
|
|
|
|
|
25 l/h
|
|
Valitse tuote listalta.