| Avautumisviive | 400 ms |
|---|---|
| IP-luokka | IP67 |
| Istukan materiaali | Messinki |
| Jousen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Jännite AC | 230 V |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Kelan materiaali | PPS |
| Kv arvo | 2 |
| Liitäntä | G3/8" |
| Liitäntätyyppi | DIN A 43650 |
| Läpikulku | 12,5 mm |
| Materiaali oikosulkurengas | Kupari |
| Max. aineen lämpötila | 90 °C |
| Max. paine | 16 bar |
| Max. viskositeetti | 37 cSt |
|---|---|
| Min. aineen lämpötila | -10 °C |
| Min. ympäristön lämpötila | -10 °C |
| Männän materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero maksimi | 10 bar |
| Paine-ero minimi | 0 bar |
| Paino | 0,34 kg |
| Rungon materiaali | Messinki |
| Sisäosien materiaali | Ruostumaton teräs, PPS |
| Sulkeutumisviive | 100 ms |
| Tiivisteen materiaali | NBR |
| Toiminta 1 | 2/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
Magneettiventtiili on valmistettu kestävästä messingistä, mikä tekee siitä luotettavan ja pitkäikäisen ratkaisun erilaisiin käyttökohteisiin. Tämä magneettiventtiili soveltuu erinomaisesti ilman, neutraalien kaasujen, veden ja öljyn sekä muiden sellaisten väliaineiden ohjaamiseen, jotka ovat yhteensopivia venttiilissä käytettyjen tiivistemateriaalien kanssa.
Laadukkaiden materiaalivalintojen ansiosta magneettiventtiili tarjoaa hyvän korroosionkestävyyden ja varman toiminnan myös vaihtelevissa käyttöolosuhteissa. Tämä tekee siitä sopivan vaihtoehdon niin teollisiin sovelluksiin kuin muihin kohteisiin, joissa tarvitaan toimintavarmaa ja huoltovapaata venttiiliratkaisua.
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Oxley on globaali edelläkävijä sotilas- ja ilmailukäyttöön tarkoitetun LED-teknologian, yönäköratkaisujen sekä EMI-suodattimien kehityksessä.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | IP-luokka | Jännite AC | Jännite DC | Kelan materiaali | Kv arvo | Liitäntä | Läpikulku | Max. aineen lämpötila | Paine-ero maksimi | Paino | Sisäosien materiaali | Teho | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 3/8", 230VAC 50Hz, Ø12,5mm Kv 2, NBR
Tuotenumero:
L133B16ZA10A1
Kopioitu!
|
IP67
|
230 V
|
|
PPS
|
2
|
G3/8"
|
12,5 mm
|
90 °C
|
10 bar
|
0,34 kg
|
Ruostumaton teräs, PPS
|
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 1/2", 230VAC 50Hz, Ø12,5mm Kv 2,2, NBR
Tuotenumero:
L133B16ZA10A2
Kopioitu!
|
IP67
|
230 V
|
|
PPS
|
2,2
|
G1/2"
|
12,5 mm
|
90 °C
|
10 bar
|
0,41 kg
|
Ruostumaton teräs, PPS
|
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 3/4", 24VDC 13W, Ø17mm Kv 4,5, NBR
Tuotenumero:
L133B07Z130A23
Kopioitu!
|
IP65
|
|
24 V
|
PET
|
4,5
|
G3/4"
|
17 mm
|
90 °C
|
3 bar
|
0,79 kg
|
Messinki, Ruostumaton teräs
|
13 W
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 3/4", 230VAC 50Hz, Ø17mm Kv 4,5, NBR
Tuotenumero:
L133B07Z130A2
Kopioitu!
|
IP65
|
230 V
|
|
PET
|
4,5
|
G3/4"
|
17 mm
|
90 °C
|
10 bar
|
0,79 kg
|
Messinki, Ruostumaton teräs
|
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 1", 24VDC 17W, Ø24mm Kv 9, NBR
Tuotenumero:
L133B06Z923A13
Kopioitu!
|
IP65
|
|
24 V
|
PPS
|
9
|
G1"
|
24 mm
|
90 °C
|
3 bar
|
1,81 kg
|
Messinki, Ruostumaton teräs
|
17 W
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 1", 230VAC 50Hz, Ø24mm Kv 9, NBR
Tuotenumero:
L133B06Z923E1
Kopioitu!
|
IP65
|
230 V
|
|
PPS
|
9
|
G1"
|
24 mm
|
80 °C
|
10 bar
|
1,81 kg
|
Messinki, Ruostumaton teräs
|
|
|
Valitse tuote listalta.