| Ilman paine-ero maksimi | 8,5 bar |
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Jousen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Jännite AC | 230 V |
| Kalvon materiaali | TPE |
| Kelan materiaali | Epoksi |
| Kv arvo | 14 |
| Liitäntä | 3/4" BSP, Paineliittimet |
| Läpikulku | 25 mm |
| Materiaali oikosulkurengas | Kupari |
| Max. aineen lämpötila | 85 °C |
| Max. käyttölämpötila | 85 °C |
| Max. paine | 10 bar |
| Max. virtaus | 233 l/min |
|---|---|
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Männän materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero minimi | 0,35 bar |
| Paino | 0,85 kg |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Tehonkulutus | 6 W |
| Tiivisteen materiaali | NBR |
| Toiminta 1 | 2/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
353-pulssiventtiilisarja on uudistunut. Katso sivuiltamme uuden tuotesarjan tiedot ja kysy tarvittaessa apua asiantuntijoiltamme!
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Jännite AC | Jännite DC | Kalvon materiaali | Kv arvo | Liitäntä | Läpikulku | Max. virtaus | Paino | Tehonkulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 3/4", 230VAC 50Hz 6W Ø25mm, pikaliitin
Tuotenumero:
SCG353052
Kopioitu!
|
230 V
|
|
TPE
|
14
|
3/4" BSP, Paineliittimet
|
25 mm
|
233 l/min
|
0,85 kg
|
6 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 3/4", 24VDC 20,8W Ø25mm, pikaliitin
Tuotenumero:
SCG353052S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
TPE
|
14
|
3/4" BSP, Paineliittimet
|
25 mm
|
233 l/min
|
0,85 kg
|
20,8 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1", 230VAC 50Hz 6W Ø25mm, pikaliitin
Tuotenumero:
SCG353053
Kopioitu!
|
230 V
|
|
TPE
|
14
|
G1", Paineliittimet
|
25 mm
|
233 l/min
|
0,7 kg
|
6 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1", 24VDC 20,8W, Ø25mm, pikaliitin
Tuotenumero:
SCG353053S3
Kopioitu!
|
230 V
|
|
TPE
|
17
|
G1", Paineliittimet
|
25 mm
|
283 l/min
|
0,9 kg
|
20,8 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 3/4", 230VAC 50 Hz 6W, Ø25mm
Tuotenumero:
SCG353043
Kopioitu!
|
230 V
|
|
TPE
|
14
|
3/4" BSP
|
25 mm
|
233 l/min
|
0,7 kg
|
6 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 3/4", 24VDC 20,8W, Ø25mm
Tuotenumero:
SCG353043S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
TPE
|
14
|
3/4" BSP
|
25 mm
|
233 l/min
|
0,7 kg
|
20,8 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1", 230VAC 50 Hz 6W, Ø25mm
Tuotenumero:
SCG353044
Kopioitu!
|
230 V
|
|
TPE
|
17
|
G1"
|
25 mm
|
283 l/min
|
0,65 kg
|
6 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1", 24VDC, 20,8W, Ø25mm
Tuotenumero:
SCG353044S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
TPE
|
17
|
G1"
|
25 mm
|
283 l/min
|
0,65 kg
|
20,8 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1½", 24V DC, 19,7W, Ø50mm
Tuotenumero:
SCG353047S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
Neopreeni
|
44
|
1 1/2" BSP
|
50 mm
|
733 l/min
|
1,4 kg
|
19,7 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1½", 230VAC 50 Hz 10,5W, Ø50mm
Tuotenumero:
SCG353047
Kopioitu!
|
230 V
|
|
Neopreeni
|
44
|
1 1/2" BSP
|
50 mm
|
733 l/min
|
1,4 kg
|
10,5 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 2", 230VAC 50Hz 10,5W Ø66mm, kierreyhde
Tuotenumero:
SCG353050
Kopioitu!
|
230 V
|
|
Neopreeni
|
77
|
G2"
|
66 mm
|
1290 l/min
|
2,9 kg
|
10,5 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1½", 230VAC 50Hz 10,5W Ø52mm
Tuotenumero:
SCG353065
Kopioitu!
|
230 V
|
|
Neopreeni
|
44
|
1 1/2" BSP, Paineliittimet
|
52 mm
|
733 l/min
|
1,75 kg
|
10,5 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 2", 24VDC, 19,7W, Ø66mm
Tuotenumero:
SCG353050S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
Neopreeni
|
77
|
G2"
|
66 mm
|
1290 l/min
|
2,9 kg
|
19,7 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1½", 24VDC 19,7W Ø52mm, pikaliitin
Tuotenumero:
SCG353065S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
Neopreeni
|
44
|
1 1/2" BSP, Paineliittimet
|
52 mm
|
733 l/min
|
1,75 kg
|
19,7 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 2½", 230VAC 50Hz 10,5W Ø66mm kierreyhde
Tuotenumero:
SCG353051
Kopioitu!
|
230 V
|
|
Neopreeni
|
92
|
2 1/2" BSP
|
66 mm
|
1540 l/min
|
2,6 kg
|
10,5 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 2½", 24VDC, 19,7W, Ø66mm
Tuotenumero:
SCG353051S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
Neopreeni
|
92
|
2 1/2" BSP
|
66 mm
|
1540 l/min
|
2,6 kg
|
10,5 W
|
|
Valitse tuote listalta.