| Hystereesi | 0,2 % |
|---|---|
| IP-luokka | IP67 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
| Max. käyttölämpötila | 80 °C |
| Max. syöttöjännite DC | 30 V DC |
| Max. tehoalue | 5 kN |
| Max. varastointilämpötila | 85 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
|---|---|
| Min. painealue | 0 |
| Min. syöttöjännite DC | 10 V DC |
| Min. varastointilämpötila | -40 °C |
| Vasteaika | 1 ms |
Toiminta perustuu ohutkalvoelementtiin joka on laserhitsattu teräskappaleeseen. Atominen sidos takaa hyvän iskunkestävyyden ja tärinän keston. Laite on pitkäikäinen ja toimintavarma. Yleisimpiä käyttökohteita ovat mm. nosturit, testipenkit, teollinen punnitus ja teatterien lavasovellukset.
Nämä voima-anturit ovat osa sertifioitua ELMS1-ylikuormitussuojaa (DIN EN ISO 13849-1, PL d/Kat. 3)
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Max. tehoalue | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
Voima-anturi 0..5kN, 4..20mA, 1%
Tuotenumero:
F53011350001
Kopioitu!
|
5 kN
|
|
||
|
Voima-anturi 0..10kN, 4..20mA, 1%
Tuotenumero:
F53011410002
Kopioitu!
|
10 kN
|
|
||
|
Voima-anturi 0..20kN, 4..20mA, 1%
Tuotenumero:
F53011420007
Kopioitu!
|
20 kN
|
|
||
|
Voima-anturi 0..30kN, 4..20mA, 1%
Tuotenumero:
F53011430011
Kopioitu!
|
30 kN
|
|
||
|
Voima-anturi 0..50kN, 4..20mA, 1%
Tuotenumero:
F53011450012
Kopioitu!
|
50 kN
|
|
||
|
Voima-anturi 0..100kN, 4..20mA, 1%
Tuotenumero:
F53011510005
Kopioitu!
|
100 kN
|
|
||
|
Voima-anturi 0..200kN, 4..20mA, 1%
Tuotenumero:
F53011520005
Kopioitu!
|
200 kN
|
|
Valitse tuote listalta.