Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Lähetin |
| Max. etäisyys | 60000 mm |
| Min. etäisyys | 0 mm |
| Käyttöjännite | 24-240 V AC/24-60 V DC |
| Ulostulo | Rele |
| Liitäntätyyppi | Liitin |
| Valon tyyppi | LED |
| Paino | 150 g |
| Valon tyyppi | IR LED |
| IP-luokka | IP67 |
| Mitat (mm) | 25 x 100 x 70 |
| Reaktioaika | 20 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Taajuus | 25 Hz |
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | PC |
| Rungon materiaali | Lasikuituvahvistettu muovi (PBT) |
| Max. ulostulovirta | 3 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -40 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
| Herkkyysasetus | Kyllä |
Valokennon avulla voit havaita erilaisia kohteita. Tästä artikkelista voit lukea lisää siitä, miten valokenno toimii ja miten voimme auttaa sinua valitsemaan sopivan valokennon sovellukseesi.
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Datasensing esitteli uuden M18-runkoisen valokennosarjan I/O-Link-ulostulolla.
Datasensing on julkaissut uuden S3N-sarjan valokennon suosittuun pienoisvalokennosarjaan. Sarja käsittää kaikki olemassa olevat tunnistustavat.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Valokenno, lähetin, rele, ajast., lämmitys
Tuotenumero:
S300-PR-1-G00-EX-M
Kopioitu!
|
Lähetin
|
60000 mm
|
0 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, vastaanotin, 60m, rele, ajastin, lämmitys
Tuotenumero:
S300-PR-1-F06-RX-M
Kopioitu!
|
Vastaanotin
|
60000 mm
|
0 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, kohde, 5m, AC/DC, rele, ajastin, lämmitys
Tuotenumero:
S300-PR-1-C06-RX-M
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5000 mm
|
50 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, peili, 22m, AC/DC, rele, lämmitys
Tuotenumero:
S300-PR-1-B06-RX-M
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
22000 mm
|
100 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
Punainen LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, tausta, 2,5m, AC/DC, rele
Tuotenumero:
S300-PR-1-M01RX
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava, taustahäivytetty
|
2500 mm
|
400 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, tausta, 2,5m, rele, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-1-M06RX
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava, taustahäivytetty
|
2500 mm
|
400 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, tausta, 2,5m, rele, ajastin, lämmitys
Tuotenumero:
S300-PR-1M06RXM
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava, taustahäivytetty
|
2500 mm
|
400 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, lähetin, 60m, AC/DC, rele
Tuotenumero:
S300-PR-1-G00EX
Kopioitu!
|
Lähetin
|
60000 mm
|
0 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
NC, NO, Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, vast.otin, 60m, AC/DC, rele
Tuotenumero:
S300-PR-1-F01RX
Kopioitu!
|
Vastaanotin
|
60000 mm
|
0 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, vastaanotin, 60m, rele, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-1-F06RX
Kopioitu!
|
Vastaanotin
|
60000 mm
|
0 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, kohde, 5m, AC/DC, rele
Tuotenumero:
S300-PR-1-C01RX
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5000 mm
|
50 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, kohde, 5m, AC/DC, rele
Tuotenumero:
S300-PR-1-C06RX
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5000 mm
|
50 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, kohde, 5m, AC/DC, rele, lämmitys
Tuotenumero:
S300-PR-1-C06RXM
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5000 mm
|
50 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
IR LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, peili, 22m, rele
Tuotenumero:
S300-PR-1-B01-RX
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
22000 mm
|
100 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
Punainen LED
|
20 ms
|
|
||
Valokenno, peili, 22m, AC/DC, rele, ajasin
Tuotenumero:
S300-PR-1-B06RX
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
22000 mm
|
100 mm
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
Rele
|
Liitin
|
LED
|
150 g
|
Punainen LED
|
20 ms
|
|
Valitse tuote listalta.