Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Kohteesta heijastava, taustahäivytetty |
| Max. etäisyys | 2500 mm |
| Min. etäisyys | 400 mm |
| Käyttöjännite | 10-30 V DC |
| Ulostulo | NPN, PNP |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 4-napainen |
| Valon tyyppi | LED |
| Paino | 140 g |
| Valon tyyppi | IR LED |
| IP-luokka | IP67 |
| Mitat (mm) | 25 x 100 x 70 |
| Reaktioaika | 2 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Taajuus | 250 Hz |
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | PC |
| Rungon materiaali | Lasikuituvahvistettu muovi (PBT) |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -40 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
| Herkkyysasetus | Kyllä |
Laadukkaat Datalogic S300 valokennot.
Valokennon avulla voit havaita erilaisia kohteita. Tästä artikkelista voit lukea lisää siitä, miten valokenno toimii ja miten voimme auttaa sinua valitsemaan sopivan valokennon sovellukseesi.
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Datasensing esitteli uuden M18-runkoisen valokennosarjan I/O-Link-ulostulolla.
Datasensing on julkaissut uuden S3N-sarjan valokennon suosittuun pienoisvalokennosarjaan. Sarja käsittää kaikki olemassa olevat tunnistustavat.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Valokenno, tausta, 2,5m, PNP/NPN, liitin
Tuotenumero:
S300-PR-5-M01-OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava, taustahäivytetty
|
2500 mm
|
400 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
2 ms
|
|
||
Valokenno, tausta, 2,5m, PNP/NPN, liitin, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-5-M06-OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava, taustahäivytetty
|
2500 mm
|
400 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
2 ms
|
|
||
Valokenno, lähetin, 60m, PNP/NPN, liitin
Tuotenumero:
S300-PR-5-G00EX
Kopioitu!
|
Lähetin
|
60000 mm
|
0 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, NC, NO, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, vastaanotin, 60m, PNP/NPN, liitin, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-5-F06-OC
Kopioitu!
|
Vastaanotin
|
60000 mm
|
0 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, peili, 22m, PNP/NPN, kytkentärasia
Tuotenumero:
S300-PR-2-B01OC
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
22000 mm
|
100 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
Punainen LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, peili, 22m, PNP/NPN, liitin
Tuotenumero:
S300-PR-5-B01OC
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
22000 mm
|
100 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
Punainen LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, peili, 22m, PNP/NPN, kytkentärasia, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-2-B06OC
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
22000 mm
|
100 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
Punainen LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, peili, 22m, PNP/NPN, liitin, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-5-B06OC
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
22000 mm
|
100 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
Punainen LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, kohde, 5m, PNP/NPN, kytkentärasia
Tuotenumero:
S300-PR-2-C01OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5000 mm
|
50 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, kohde, 5 m, PNP/NPN, liitin
Tuotenumero:
S300-PR-5-C01OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5000 mm
|
50 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, kohde, 5m, PNP/NPN, kytkentärasia, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-2-C06OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5000 mm
|
50 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, kohde, 5 m, PNP/NPN, liitin, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-5-C06OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5000 mm
|
50 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, tausta, 2,5m, PNP/NPN, kytkentärasia
Tuotenumero:
S300-PR-2-M01OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava, taustahäivytetty
|
2500 mm
|
400 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
2 ms
|
|
||
Valokenno, tausta, 2,5m, PNP/NPN, kytkentärasia, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-2-M06OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava, taustahäivytetty
|
2500 mm
|
400 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
2 ms
|
|
||
Tuotenumero:
S300-PR-5-M01-OC
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava, taustahäivytetty
|
2500 mm
|
400 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
2 ms
|
|
||
Valokenno, lähetin, 60m, PNP/NPN, kytkentärasia
Tuotenumero:
S300-PR-2-G00EX
Kopioitu!
|
Lähetin
|
60000 mm
|
0 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, NC, NO, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, vastaanotin, 60m, PNP/NPN, kytkentärasia
Tuotenumero:
S300-PR-2-F01OC
Kopioitu!
|
Vastaanotin
|
60000 mm
|
0 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, vastaanotin, 60m, PNP/NPN, liitin
Tuotenumero:
S300-PR-5-F01OC
Kopioitu!
|
Vastaanotin
|
60000 mm
|
0 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
||
Valokenno, vastaanotin, 60m, PNP/NPN, kytkentärasia, ajastin
Tuotenumero:
S300-PR-2-F06OC
Kopioitu!
|
Vastaanotin
|
60000 mm
|
0 mm
|
10-30 V DC
|
NPN, PNP
|
Liitin
|
LED
|
140 g
|
IR LED
|
1 ms
|
|
Valitse tuote listalta.