TAKEX
Takexin G-sarjan pienoisvalokenno on luotettava perussarja kun haetaan edullista vaihtoehtoa. Polarisoitu linssi peiliheijasteisessa mallissa vähentää harhatunnistuksia. Kenno on saatavana myös 4-napaisella M8-liittimellä varustettuna. Lisävarustelistalla on 3 mm ruostumattomasta teräksestä valmistetut suojat. Kenno sisältää myös hälytyslähdön, joka aktivoituu jos vastaanotetun valon taso on alle tietyn rajan.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Lähetin/vastaanotin |
| Min. etäisyys | 0 mm |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Toiminta | Dark on / Light on |
| Toimintasuunta | Kyllä |
| Valon tyyppi | Punainen LED |
| IP-luokka | IP67 |
| Reaktioaika | 0,5 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. jännite DC | 24 V |
| Min. jännite DC | 12 V |
| Max. virrankulutus | 0,025 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE |
| Tunnistusetäisyys | 7000 mm |
Takexin G-sarjan pienoisvalokenno on luotettava perussarja kun haetaan edullista vaihtoehtoa. Polarisoitu linssi peiliheijasteisessa mallissa vähentää harhatunnistuksia. Kenno on saatavana myös 4-napaisella M8-liittimellä varustettuna. Lisävarustelistalla on 3 mm ruostumattomasta teräksestä valmistetut suojat. Kenno sisältää myös hälytyslähdön, joka aktivoituu jos vastaanotetun valon taso on alle tietyn rajan.
Valokennon avulla voit havaita erilaisia kohteita. Tästä artikkelista voit lukea lisää siitä, miten valokenno toimii ja miten voimme auttaa sinua valitsemaan sopivan valokennon sovellukseesi.
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Datasensing esitteli uuden M18-runkoisen valokennosarjan I/O-Link-ulostulolla.
Datasensing on julkaissut uuden S3N-sarjan valokennon suosittuun pienoisvalokennosarjaan. Sarja käsittää kaikki olemassa olevat tunnistustavat.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Valokenno, lähetin/vastaanotin, 7m, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
GT5RS-PNP-N
Kopioitu!
|
Lähetin/vastaanotin
|
|
0 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,025 A
|
|
||
|
Valokenno, lähetin/vastaanotin, 7m, PNP, liitin
Tuotenumero:
GT5RS-PNP-NJ
Kopioitu!
|
Lähetin/vastaanotin
|
|
0 mm
|
PNP
|
M8-liitin, 4-napainen
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,025 A
|
|
||
|
Valokenno, peili, 1,5m, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
GMR2RS-PNP-N
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
1500 mm
|
30 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,025 A
|
|
||
|
Valokenno, peili, 1,5m, PNP, liitin
Tuotenumero:
GMR2RS-PNP-NJ
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
1500 mm
|
30 mm
|
PNP
|
M8-liitin, 4-napainen
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,025 A
|
|
||
|
Valokenno, kohde, 500mm, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
GSR05RS-PNP-N
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
|
0 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,025 A
|
|
||
|
Valokenno, kohde, 500mm, PNP, liitin
Tuotenumero:
GSR05RS-PNP-NJ
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
|
0 mm
|
PNP
|
M8-liitin, 4-napainen
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,025 A
|
|
Valitse tuote listalta.