TAKEX
Takexin NE -sarjassa yhdistyvät kompakti koko ja pitkät tunnistusetäisyydet: lähetin/vastaanotin -mallissa jopa 30 m! Kennoa saa vain relelähdöllä. Transistorilähtöiset mallit löydät uudesta NE2-sarjasta.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Lähetin/vastaanotin |
| Min. etäisyys | 0 mm |
| Ulostulo | Rele |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Toiminta | Dark on |
| Toimintasuunta | Kyllä |
| Valon tyyppi | IR LED |
| IP-luokka | IP66 |
| Reaktioaika | 5 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Linssin materiaali | Akryyli |
| Rungon materiaali | ABS-muovi |
| Max. jännite AC/DC | 240 V |
| Min. jännite AC/DC | 24 V |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE |
| Tunnistusetäisyys | 30000 mm |
Takexin NE -sarjassa yhdistyvät kompakti koko ja pitkät tunnistusetäisyydet: lähetin/vastaanotin -mallissa jopa 30 m! Kennoa saa vain relelähdöllä. Transistorilähtöiset mallit löydät uudesta NE2-sarjasta.
Valokennon avulla voit havaita erilaisia kohteita. Tästä artikkelista voit lukea lisää siitä, miten valokenno toimii ja miten voimme auttaa sinua valitsemaan sopivan valokennon sovellukseesi.
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Datasensing esitteli uuden M18-runkoisen valokennosarjan I/O-Link-ulostulolla.
Datasensing on julkaissut uuden S3N-sarjan valokennon suosittuun pienoisvalokennosarjaan. Sarja käsittää kaikki olemassa olevat tunnistustavat.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Min. etäisyys | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Reaktioaika | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Valokenno, lähetin/vastaanotin, 30m, rele, kaapeli
Tuotenumero:
NET30D
Kopioitu!
|
Lähetin/vastaanotin
|
0 mm
|
Rele
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
IR LED
|
5 ms
|
|
||
|
Valokenno, peili, 5m, rele, kaapeli
Tuotenumero:
NEM5RD
Kopioitu!
|
Peilistä heijastava, polarisoitu
|
30 mm
|
Rele
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
Punainen LED
|
5 ms
|
|
||
|
Valokenno, kohde, 1m, rele, kaapeli
Tuotenumero:
NER10
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
0 mm
|
Rele
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
IR LED
|
5 ms
|
|
Valitse tuote listalta.