TAKEX
Tässä Takexin valokennosarjassa yhdistyvät äärimmäiset pieni koko ja korkeat suoritusarvot.
Kennoissa on herkkyydensäätö-potentiometri, mutta kennojen pienestä koosta johtuen se on sijoitettu erilliseen koteloon 300 mm:n päähän itse kennosta.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Lähetin/vastaanotin |
| Min. etäisyys | 0 mm |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Toiminta | Dark on |
| Toimintasuunta | Ei |
| Valon tyyppi | Punainen LED |
| IP-luokka | IP64 |
| Reaktioaika | 0,5 ms |
| Linssin materiaali | Akryyli |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Rungon materiaali | ABS-muovi |
| Max. jännite DC | 24 V |
| Min. jännite DC | 24 V |
| Max. ulostulovirta | 0,08 A |
| Max. virrankulutus | 0,03 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE |
| Tunnistusetäisyys | 500 mm |
Tässä Takexin valokennosarjassa yhdistyvät äärimmäiset pieni koko ja korkeat suoritusarvot.
Kennoissa on herkkyydensäätö-potentiometri, mutta kennojen pienestä koosta johtuen se on sijoitettu erilliseen koteloon 300 mm:n päähän itse kennosta.
Valokennon avulla voit havaita erilaisia kohteita. Tästä artikkelista voit lukea lisää siitä, miten valokenno toimii ja miten voimme auttaa sinua valitsemaan sopivan valokennon sovellukseesi.
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Datasensing esitteli uuden M18-runkoisen valokennosarjan I/O-Link-ulostulolla.
Datasensing on julkaissut uuden S3N-sarjan valokennon suosittuun pienoisvalokennosarjaan. Sarja käsittää kaikki olemassa olevat tunnistustavat.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Min. etäisyys | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Valokenno, lähetin/vastaanotin, 500mm, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
UMT50DS-PNP
Kopioitu!
|
Lähetin/vastaanotin
|
0 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,03 A
|
|
||
|
Valokenno, läheitn/vastaanotin, 500mm, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
UMT50DTV-PNP
Kopioitu!
|
Lähetin/vastaanotin
|
0 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,03 A
|
|
||
|
Valokenno, kohde, 50mm, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
UMR5TV-PNP
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
3 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,03 A
|
|
||
|
Valokenno, tausta, 30mm, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
UMZ3SV-PNP
Kopioitu!
|
Kohteesta heijastava
|
5 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,03 A
|
|
Valitse tuote listalta.