IGUS
Suojattu TPE-johdin. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 1 kpl |
| Johdinala | 2,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | TPE |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää erityisen hyvin taivutusta. Kattavuus 70% lineaarinen, 90% optinen. |
| Nimellisjännite | 600/1000 |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -35 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 90 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Cu-paino | 41 kg/km |
| Paino | 58 kg/km |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdineriste | TPE |
| Hyväksynnät | UL |
| Halogeeniton | Ei |
| Koestusjännite | 4000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Musta |
| Taivutussäde | 7,5 x d |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
| Kaapelin halkaisija | 6 mm |
Suojattu TPE-johdin. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Tässä artikkelissa tutustutaan hyvin hienosäikeisiin johtimiin ja niiden luokituksiin. Tutustu!
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
Kaapeleiden lisäksi OEM:n valikoimista löytyy kattavasti johtimia erilaisiin käyttökohteisiin. Tutustu!
Single Pair Ethernet tarjoaa kustannustehokasta Ethernet-viestintää teollisuuden verkkotarpeisiin. SPE käyttää vain yhtä johdinparia, minkä ansiosta syntyy säästöjä, kun voidaan käyttää kevyempiä ja pienempiä kaapeleita. Tästä huolimatta datansiirto on nopeaa, jopa 1 Gbit/s!
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF310 (1x2,5)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.25.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x4)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.40.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x6)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.60.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x10)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.100.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x16)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.160.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x25)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.250.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x35)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.350.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x50)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.500.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x70)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.700.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x95)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.950.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x120)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.1200.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x150)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.1500.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
||
|
Chainflex® CF310 (1x185)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF310.UL.1850.01
Kopioitu!
|
600/1000
|
Ei
|
|
Valitse tuote listalta.