SAB BRÖCKSKES
SD 99 ECO on datakaapeli mustalla PUR-ulkovaipalla joka on erityisesti kehitetty jatkuvaan liikkuvaan käyttöön energiansiirtoketjuissa. Pieni ulkohalkaisija ja tiukka taivutussäde mahdollistavat tilaa säästävän asennuksen rajatuissa asennustiloissa. Kestävä PUR-vaippa takaa korkean hankautumiskestävyyden ja suojaa kaapelia luotettavasti öljyltä, kemikaaleilta ja mekaaniselta rasitukselta. Lisäksi SD 99 ECO tarjoaa erinomaisen otsoni- ja UV-kestävyyden ja on ihanteellinen jatkuvaan käyttöön vaativissa teollisuusympäristöissä. Taipuisa rakenne takaa pitkän käyttöiän jopa suurilla liikenopeuksilla ja jatkuvalla rasituksella.
SD 99 ECO on saatavilla
Poikkipinta-alalla 0,14 mm² - 0,75 mm²
Johtimien määrä 2 – 50
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 0,25 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | max. 350V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 3,6 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 3 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 9,6 kg/km |
| Paino | 18 kg/km |
| Johdineriste | SABIX® |
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa jokaisen kerroksen ympärillä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Osajohtimien merkintä | Värikoodaus DIN47100 mukaisesti |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet |
| Hyväksynnät | RoHS |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Välieriste | Kuitu |
| Painatus kaapelissa | SAB BRÖCKSKES · D-VIERSEN · SD 99 ECO (Johdinluku x johdinala) |
| Kaapelityyppi | Elektroniikkakaapeli |
SD 99 ECO on datakaapeli mustalla PUR-ulkovaipalla joka on erityisesti kehitetty jatkuvaan liikkuvaan käyttöön energiansiirtoketjuissa. Pieni ulkohalkaisija ja tiukka taivutussäde mahdollistavat tilaa säästävän asennuksen rajatuissa asennustiloissa. Kestävä PUR-vaippa takaa korkean hankautumiskestävyyden ja suojaa kaapelia luotettavasti öljyltä, kemikaaleilta ja mekaaniselta rasitukselta. Lisäksi SD 99 ECO tarjoaa erinomaisen otsoni- ja UV-kestävyyden ja on ihanteellinen jatkuvaan käyttöön vaativissa teollisuusympäristöissä. Taipuisa rakenne takaa pitkän käyttöiän jopa suurilla liikenopeuksilla ja jatkuvalla rasituksella.
SD 99 ECO on saatavilla
Poikkipinta-alalla 0,14 mm² - 0,75 mm²
Johtimien määrä 2 – 50
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
igus® tuo markkinoille 100 % kierrätysmuovista valmistetun energiansiirtoketjusarjan.
iguksen® uuden E4Q-energiansiirtoketjun kasaus ja täyttö hoituvat täysin ilman työkaluja. Säästät siis aikaa sekä hermoja!
Valikoimissamme on erittäin taipuisia ketjukaapeleita. Jos jotakin ei meiltä löydy, voimme toimittaa erikoisiakin kaapeleita lyhyellä toimitusajalla.
Vetteriltä löydät kelauskoneet helpottamaan kaapelin kelausta varastorummulta toiselle rummulle tai kiepille. Saatavilla on sekä manuaalinen että automaattinen kelausvaihtoehto.
OEM:n yhteistyö iguksen kanssa syvenee ja olemme ensi vuonna iguksen ainoa kumppani suomessa. Varmista katkeamaton materiaalivirta - soita nyt ja tee sopimukset vuodelle 2020!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
SD 99 ECO 4x0,25 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09730402/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
|
||
|
SD 99 ECO 7x0,25 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09730702/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
|
||
|
SD 99 ECO 2x0,34 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09730203/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
|
||
|
SD 99 ECO 4x0,34 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09730403/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
|
Valitse tuote listalta.