SAB BRÖCKSKES
RT 123 D on suojattu PUR-torsiokaapeli, joka kestää jopa +/- 450° kierron 0,5 metrin matkalla. Sitä suositellaan käytettäväksi pakkaus-, puunkäsittely-, tekstiiliteollisuuteen, hitsaus- ja leikkauskoneiden valmistukseen, autoteollisuuteen, teolliseen robottirakentamiseen, sähköiseen voimansiirtoon, ohjaus- ja mittausteknologiaan, teollisuuslaitosten rakentamiseen sekä koneistuskoneiden valmistukseen.
Sopii myös robottikäyttöön!
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 5 kpl |
| Johdinala | 0,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| Yhteinen EMC-suoja | Palmikko Cu-langasta |
| Nimellisjännite | Uo/U 300/500 V |
| Nimellisjännite UL+CSA | 600 V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 8,2 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | 12xd |
| Cu-paino | 40,5 kg/km |
| Paino | 94 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa uloimman kerroksen ympärillä |
| Osajohtimien merkintä | Mustat numeroidut osajohtimet EN 50334 mukaisesti, 3 osajohtimesta alkaen keltavihreä suojajohdin |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet |
| Hyväksynnät | CE, UL |
| Koestusjännite | 3000 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Kemiallinen kestävyys | Kestää hyvin happoja, lipeää, liuottimia ja hydraulinesteitä |
| Välieriste | Kuitu |
| Kaapelityyppi | Ohjauskaapeli |
RT 123 D on suojattu PUR-torsiokaapeli, joka kestää jopa +/- 450° kierron 0,5 metrin matkalla. Sitä suositellaan käytettäväksi pakkaus-, puunkäsittely-, tekstiiliteollisuuteen, hitsaus- ja leikkauskoneiden valmistukseen, autoteollisuuteen, teolliseen robottirakentamiseen, sähköiseen voimansiirtoon, ohjaus- ja mittausteknologiaan, teollisuuslaitosten rakentamiseen sekä koneistuskoneiden valmistukseen.
Sopii myös robottikäyttöön!
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
Vetteriltä löydät kelauskoneet helpottamaan kaapelin kelausta varastorummulta toiselle rummulle tai kiepille. Saatavilla on sekä manuaalinen että automaattinen kelausvaihtoehto.
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Nimellisjännite UL+CSA | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
RT 123 D (5G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB07960505/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 123 D (7G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB07960710/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 123 D (12G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB07961215/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 123 D (18G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB07961815/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
Valitse tuote listalta.