SAB BRÖCKSKES
SABdynamic 900 Data on erittäin taipuisa elektroniikkakaapeli, joka on erityisesti kehitetty vaativiin energiansiirtoketjusovelluksiin pitkillä matkoilla. Sen kestävä polyuretaanipinnoite (PUR) tarjoaa erinomaisen suojan hankautumista, öljyä ja kemikaaleja vastaan ja sopii hyvin teollisuusympäristöihin. Kaapelille on ominaista korkea palonkestävyys ja se pysyy luotettavasti toiminnassa myös voimakkaan mekaanisen rasituksen alla. Sen pieni ulkohalkaisija ja erityisen pieni taivutussäde (3 x d kiinteissä asennuksissa) tekevät siitä ihanteellisen rajallisiin asennustiloihin ja vaativiin sovelluksiin mm. energiansiirtoketjuissa.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 2 kpl |
| Johdinala | 0,14 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | max. 350V |
| Nimellisjännite UL+CSA | 300 V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 3,5 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 3 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 2,6 kg/km |
| Paino | 13 kg/km |
| Johdineriste | SABIX® |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa jokaisen kerroksen ympärillä |
| Osajohtimien merkintä | Värikoodaus DIN47100 mukaisesti |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet IEC 60228 |
| Hyväksynnät | RoHS, cULus |
| Koestusjännite | 2000 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Välieriste | Kuitu |
| Painatus kaapelissa | SAB BRÖCKSKES · D-VIERSEN · SABdynamic 900 Data (johdinluku x poikkipinta-ala) cUus AWM Style 20233 AWM I/II A/B 80°C 300V FT1 FT2 (nimike numero) |
| Kaapelityyppi | Elektroniikkakaapeli |
SABdynamic 900 Data on erittäin taipuisa elektroniikkakaapeli, joka on erityisesti kehitetty vaativiin energiansiirtoketjusovelluksiin pitkillä matkoilla. Sen kestävä polyuretaanipinnoite (PUR) tarjoaa erinomaisen suojan hankautumista, öljyä ja kemikaaleja vastaan ja sopii hyvin teollisuusympäristöihin. Kaapelille on ominaista korkea palonkestävyys ja se pysyy luotettavasti toiminnassa myös voimakkaan mekaanisen rasituksen alla. Sen pieni ulkohalkaisija ja erityisen pieni taivutussäde (3 x d kiinteissä asennuksissa) tekevät siitä ihanteellisen rajallisiin asennustiloihin ja vaativiin sovelluksiin mm. energiansiirtoketjuissa.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
igus® tuo markkinoille 100 % kierrätysmuovista valmistetun energiansiirtoketjusarjan.
iguksen® uuden E4Q-energiansiirtoketjun kasaus ja täyttö hoituvat täysin ilman työkaluja. Säästät siis aikaa sekä hermoja!
Valikoimissamme on erittäin taipuisia ketjukaapeleita. Jos jotakin ei meiltä löydy, voimme toimittaa erikoisiakin kaapeleita lyhyellä toimitusajalla.
Vetteriltä löydät kelauskoneet helpottamaan kaapelin kelausta varastorummulta toiselle rummulle tai kiepille. Saatavilla on sekä manuaalinen että automaattinen kelausvaihtoehto.
OEM:n yhteistyö iguksen kanssa syvenee ja olemme ensi vuonna iguksen ainoa kumppani suomessa. Varmista katkeamaton materiaalivirta - soita nyt ja tee sopimukset vuodelle 2020!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Nimellisjännite UL+CSA | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
SABdynamic 900 2x0,14 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000201/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
300 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 12x0,14 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09001201/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
300 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 7x0,25 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000702/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
300 V
|
|
Valitse tuote listalta.