SAB BRÖCKSKES
SABdynamic 910 Data on taipuisa elektroniikkakaapeli, jolla on UL/cUL-hyväksyntä ja joka on erityisesti kehitetty jatkuviin, dynaamisiin liikkeisiin, esimerkiksi energiansiirtoketjuissa, joiden liikematkat ovat pitkiä (yli 20 metriä). UL-hyväksytylle kaapelille on myös kyky kestää ±180°/m torsiota yli 10 miljoonan kierron verran tai jopa ±360°/m 5 miljoonan kierron verran, mikä tekee siitä ihanteellisen haastaviin robottisovelluksiin. Kestävä PUR-ulkovaippa tarjoaa erinomaisen suojan hankautumista, öljyä ja kemikaaleja vastaan ja korkea liekinkestävyys lisää käyttöturvallisuutta. Nämä ominaisuudet takaavat kaapelin luotettavan suorituskyvyn ja kestävyyden äärimmäisissä mekaanisissa kuormituksissa.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 12 kpl |
| Johdinala | 0,14 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | max. 350V |
| Nimellisjännite UL+CSA | 300 V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 5,5 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 3 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 15,6 kg/km |
| Paino | 36 kg/km |
| Johdineriste | SABIX® |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa jokaisen kerroksen ympärillä |
| Osajohtimien merkintä | Värikoodaus DIN47100 mukaisesti |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet IEC 60228 |
| Hyväksynnät | RoHS, cULus |
| Koestusjännite | 2000 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Välieriste | Kuitu |
| Painatus kaapelissa | SAB BRÖCKSKES · D-VIERSEN · SABdynamic 910 Data (johdinluku x poikkipinta-ala) cUus AWM Style 20233 AWM I/II A/B 80°C 300V FT1 FT2 (nimikenumero) |
| Kaapelityyppi | Elektroniikkakaapeli |
SABdynamic 910 Data on taipuisa elektroniikkakaapeli, jolla on UL/cUL-hyväksyntä ja joka on erityisesti kehitetty jatkuviin, dynaamisiin liikkeisiin, esimerkiksi energiansiirtoketjuissa, joiden liikematkat ovat pitkiä (yli 20 metriä). UL-hyväksytylle kaapelille on myös kyky kestää ±180°/m torsiota yli 10 miljoonan kierron verran tai jopa ±360°/m 5 miljoonan kierron verran, mikä tekee siitä ihanteellisen haastaviin robottisovelluksiin. Kestävä PUR-ulkovaippa tarjoaa erinomaisen suojan hankautumista, öljyä ja kemikaaleja vastaan ja korkea liekinkestävyys lisää käyttöturvallisuutta. Nämä ominaisuudet takaavat kaapelin luotettavan suorituskyvyn ja kestävyyden äärimmäisissä mekaanisissa kuormituksissa.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
igus® tuo markkinoille 100 % kierrätysmuovista valmistetun energiansiirtoketjusarjan.
iguksen® uuden E4Q-energiansiirtoketjun kasaus ja täyttö hoituvat täysin ilman työkaluja. Säästät siis aikaa sekä hermoja!
Valikoimissamme on erittäin taipuisia ketjukaapeleita. Jos jotakin ei meiltä löydy, voimme toimittaa erikoisiakin kaapeleita lyhyellä toimitusajalla.
Vetteriltä löydät kelauskoneet helpottamaan kaapelin kelausta varastorummulta toiselle rummulle tai kiepille. Saatavilla on sekä manuaalinen että automaattinen kelausvaihtoehto.
OEM:n yhteistyö iguksen kanssa syvenee ja olemme ensi vuonna iguksen ainoa kumppani suomessa. Varmista katkeamaton materiaalivirta - soita nyt ja tee sopimukset vuodelle 2020!