SAB BRÖCKSKES
SD 99 ECO on datakaapeli mustalla PUR-ulkovaipalla joka on erityisesti kehitetty jatkuvaan liikkuvaan käyttöön energiansiirtoketjuissa. Pieni ulkohalkaisija ja tiukka taivutussäde mahdollistavat tilaa säästävän asennuksen rajatuissa asennustiloissa. Kestävä PUR-vaippa takaa korkean hankautumiskestävyyden ja suojaa kaapelia luotettavasti öljyltä, kemikaaleilta ja mekaaniselta rasitukselta. Lisäksi SD 99 ECO tarjoaa erinomaisen otsoni- ja UV-kestävyyden ja on ihanteellinen jatkuvaan käyttöön vaativissa teollisuusympäristöissä. Taipuisa rakenne takaa pitkän käyttöiän jopa suurilla liikenopeuksilla ja jatkuvalla rasituksella.
SD 99 ECO on saatavilla
Poikkipinta-alalla 0,14 mm² - 0,75 mm²
Johtimien määrä 2 – 50
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 0,25 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | max. 350V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 3,6 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 3 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 9,6 kg/km |
| Paino | 18 kg/km |
| Johdineriste | SABIX® |
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa jokaisen kerroksen ympärillä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Osajohtimien merkintä | Värikoodaus DIN47100 mukaisesti |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet |
| Hyväksynnät | RoHS |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Välieriste | Kuitu |
| Painatus kaapelissa | SAB BRÖCKSKES · D-VIERSEN · SD 99 ECO (Johdinluku x johdinala) |
| Kaapelityyppi | Elektroniikkakaapeli |
SD 99 ECO on datakaapeli mustalla PUR-ulkovaipalla joka on erityisesti kehitetty jatkuvaan liikkuvaan käyttöön energiansiirtoketjuissa. Pieni ulkohalkaisija ja tiukka taivutussäde mahdollistavat tilaa säästävän asennuksen rajatuissa asennustiloissa. Kestävä PUR-vaippa takaa korkean hankautumiskestävyyden ja suojaa kaapelia luotettavasti öljyltä, kemikaaleilta ja mekaaniselta rasitukselta. Lisäksi SD 99 ECO tarjoaa erinomaisen otsoni- ja UV-kestävyyden ja on ihanteellinen jatkuvaan käyttöön vaativissa teollisuusympäristöissä. Taipuisa rakenne takaa pitkän käyttöiän jopa suurilla liikenopeuksilla ja jatkuvalla rasituksella.
SD 99 ECO on saatavilla
Poikkipinta-alalla 0,14 mm² - 0,75 mm²
Johtimien määrä 2 – 50
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
SD 99 ECO 4x0,25 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09730402/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
|
||
|
SD 99 ECO 7x0,25 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09730702/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
|
||
|
SD 99 ECO 2x0,34 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09730203/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
|
||
|
SD 99 ECO 4x0,34 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09730403/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
max. 350V
|
|
Valitse tuote listalta.