SAB BRÖCKSKES
Häiriösuojattu SABorganic S 1000 Data elektroniikkakaapeli soveltuu erityisen hyvin käytettäväksi kaapeliketjuissa ja liikkuvissa sovelluksissa. Kaapelin ulkovaippa on valmistettu orgaanisiin materiaaleihin perustuvasta polyuretaanista, joka koostuu 45 % uusiutuvista raaka-aineista. Tämä pienentää hiilijalanjälkeä keskimäärin 25 % verrattuna perinteisistä raaka-aineista valmistettuihin kaapeleihin. Ulkovaippamateriaali on halogeeniton ja paloa hidastava standardin IEC 60332-1-2 mukaisesti. Lisäksi SABorganic S 1000 Data kestää mineraaliöljypohjaisia voiteluaineita ja monia kemikaaleja. Uusi sarja on otsoninkestävä standardin EN 50396 mukaisesti, UV- ja säänkestävä HD 605 -standardin mukaisesti. Kysy myös muita napalukuja ja poikkipintoja (mm²).
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 12 kpl |
| Johdinala | 0,14 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| Nimellisjännite | max. 350V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 5,4 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 3 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 31,6 kg/km |
| Paino | 43 kg/km |
| Johdineriste | SABIX® |
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa jokaisen kerroksen ympärillä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Osajohtimien merkintä | Värikoodaus DIN47100 mukaisesti |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet |
| Hyväksynnät | RoHS |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Harmaa RAL 7000 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Välieriste | Kuitu |
| Lämpötila-alue, lyhytaikaisesti max. | 125 °C |
| Painatus kaapelissa | SABorganic S 1000 Data (Johdinluku, poikkipinta-ala ja nimikenumero) |
| Kaapelityyppi | Elektroniikkakaapeli |
Häiriösuojattu SABorganic S 1000 Data elektroniikkakaapeli soveltuu erityisen hyvin käytettäväksi kaapeliketjuissa ja liikkuvissa sovelluksissa. Kaapelin ulkovaippa on valmistettu orgaanisiin materiaaleihin perustuvasta polyuretaanista, joka koostuu 45 % uusiutuvista raaka-aineista. Tämä pienentää hiilijalanjälkeä keskimäärin 25 % verrattuna perinteisistä raaka-aineista valmistettuihin kaapeleihin. Ulkovaippamateriaali on halogeeniton ja paloa hidastava standardin IEC 60332-1-2 mukaisesti. Lisäksi SABorganic S 1000 Data kestää mineraaliöljypohjaisia voiteluaineita ja monia kemikaaleja. Uusi sarja on otsoninkestävä standardin EN 50396 mukaisesti, UV- ja säänkestävä HD 605 -standardin mukaisesti. Kysy myös muita napalukuja ja poikkipintoja (mm²).
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
igus® tuo markkinoille 100 % kierrätysmuovista valmistetun energiansiirtoketjusarjan.
iguksen® uuden E4Q-energiansiirtoketjun kasaus ja täyttö hoituvat täysin ilman työkaluja. Säästät siis aikaa sekä hermoja!
Valikoimissamme on erittäin taipuisia ketjukaapeleita. Jos jotakin ei meiltä löydy, voimme toimittaa erikoisiakin kaapeleita lyhyellä toimitusajalla.
Vetteriltä löydät kelauskoneet helpottamaan kaapelin kelausta varastorummulta toiselle rummulle tai kiepille. Saatavilla on sekä manuaalinen että automaattinen kelausvaihtoehto.
OEM:n yhteistyö iguksen kanssa syvenee ja olemme ensi vuonna iguksen ainoa kumppani suomessa. Varmista katkeamaton materiaalivirta - soita nyt ja tee sopimukset vuodelle 2020!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
S1000 Data (12x0,14)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB27841201/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
max. 350V
|
|
||
|
S1000 Data (4x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB27840402/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
max. 350V
|
|
||
|
S1000 Data (5x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB27840502/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
max. 350V
|
|
||
|
S1000 Data (18x0,34)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB27841803/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
max. 350V
|
|
||
|
S1000 Data (5x0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB27840550/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
max. 350V
|
|
||
|
S1000 Data (4x0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB27840475/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
max. 350V
|
|
Valitse tuote listalta.