STEGO
Elementin lämmönlähteenä toimii PTC-elementti, jonka teho muuttuu ympäristön lämpötilan mukaan. Mitä korkeampi ympäristön lämpötila, sitä pienemmällä teholla elementti toimii. Rakenteen avulla kylmä ilma kulkee profiilin sisään alhaalta ylös aikaansaaden hyvän lämpimän ilman kierron. Lämpöelementti soveltuu hyvin pieniin laitekaappeihin estämään kondensoitumista ja pitämään yllä vaadittava minimilämpötila. Lämpöteho on ilmoitettu +20°C:ssa.
HUOM! Halutun lämpötilan saavuttamiseksi tulee aina käyttää termostaattia.
Yleiset tiedot |
|
|---|---|
| Lämpöteho | 10 W |
| Nimellisjännite | 120-240 V AC/DC |
| Max. jännite | 265 V ac/dc |
| Min. jännite | 110 V ac/dc |
| Lämmitinrunko | Anodisoitu alumiini |
| Max. käynnistysvirta | 1 A |
| Sulake (hidas) | 2 A |
Mitat |
|
| Korkeus | 50 mm |
| Leveys | 25 mm |
| Syvyys | 50 mm |
| Paino | 0,1 kg |
| Kaapelin pituus | 300 mm |
Hyväksynnät |
|
|---|---|
| Suojausluokka | I (maadoitettu) |
| IP-luokka | IP44 |
| Hyväksynnät | CE, EAC, Gost R, RoHS, VDE |
| Varastointilämpötila | -45°C ... +70°C |
| Kosteus, käyttö | < 90% RH |
| Liitäntä | 30 cm silikonikaapeli 3 x 0,75 mm² |
| Lämmönlähde | Itsesäätyvä PTC-elementti |
| Kosteus, varastointi | <90% RH |
| Asennus | Pikakiinnitys DIN-kiskoon |
| Käyttölämpötila | -45°C ... +70°C |
Elementin lämmönlähteenä toimii PTC-elementti, jonka teho muuttuu ympäristön lämpötilan mukaan. Mitä korkeampi ympäristön lämpötila, sitä pienemmällä teholla elementti toimii. Rakenteen avulla kylmä ilma kulkee profiilin sisään alhaalta ylös aikaansaaden hyvän lämpimän ilman kierron. Lämpöelementti soveltuu hyvin pieniin laitekaappeihin estämään kondensoitumista ja pitämään yllä vaadittava minimilämpötila. Lämpöteho on ilmoitettu +20°C:ssa.
HUOM! Halutun lämpötilan saavuttamiseksi tulee aina käyttää termostaattia.
Innovaatio ja tehokkuus - sitä edustavat Stego Loop -sarjan uudet ja parannellut lämpöelementit. Silmukkamallin ansiosta nämä lämmityselementit tuottavat erinomaisen lämmöntuoton ja varmistavat optimaalisen lämpötilan jakautumisen.
Tutustu keskeisimpiin keskuskaapin lämpötilansäädön laskentaperusteisiin.
Uuden rakenteensa vuoksi uudet termostaatit reagoivat nopeasti lämpötilan muutoksiin. Push-In-liittimet nopeuttavat asennusta noin 30%. Lue lisää!
Stegon ohuet CP 061 -sarjan ohuet lämmittimet soveltuvat mm. elektroniikkakeskusten lämmittämiseen.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Lämpöteho | Nimellisjännite | Max. jännite | Min. jännite | Lämmitinrunko | Max. käynnistysvirta | Sulake (hidas) | Korkeus | Leveys | Syvyys | Paino | Kaapelin pituus | Suojausluokka | IP-luokka | Hyväksynnät | Varastointilämpötila | Kosteus, käyttö | Liitäntä | Lämmönlähde | Kosteus, varastointi | Asennus | Käyttölämpötila | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Lämpöelementti HGK 047, 110-250 V AC/DC, 10 W
Tuotenumero:
04700.0-00
Kopioitu!
(3406603)
Kopioitu!
|
10 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
1 A
|
2 A
|
50 mm
|
25 mm
|
50 mm
|
0,1 kg
|
300 mm
|
I (maadoitettu)
|
IP44
|
CE, EAC, Gost R, RoHS, VDE
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
30 cm silikonikaapeli 3 x 0,75 mm²
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90% RH
|
Pikakiinnitys DIN-kiskoon
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämpöelementti HGK 047, 110-250 V AC/DC, 20 W
Tuotenumero:
04701.0-00
Kopioitu!
(3406604)
Kopioitu!
|
20 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
2,5 A
|
4 A
|
60 mm
|
25 mm
|
50 mm
|
0,2 kg
|
300 mm
|
I (maadoitettu)
|
IP44
|
CE, EAC, Gost R, RoHS, VDE
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
30 cm silikonikaapeli 3 x 0,75 mm²
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90% RH
|
Pikakiinnitys DIN-kiskoon
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämpöelementti HGK 047, 110-250 V AC/DC, 30 W
Tuotenumero:
04702.0-00
Kopioitu!
(3406605)
Kopioitu!
|
30 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
3 A
|
4 A
|
70 mm
|
25 mm
|
50 mm
|
0,2 kg
|
300 mm
|
I (maadoitettu)
|
IP44
|
CE, EAC, Gost R, RoHS, VDE
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
30 cm silikonikaapeli 3 x 0,75 mm²
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90% RH
|
Pikakiinnitys DIN-kiskoon
|
-45°C ... +70°C
|
|
Valitse tuote listalta.