STEGO
Lämmittimen lämmönlähteenä toimii PTC-elementti, jonka teho muuttuu jonkin verran ympäristön lämpötilan mukaan. Kylmässä lämpöteho on hiukan nimellistä korkeampi ja vastaavasti lämpimässä hiukan alhaisempi. Lämpöelementin nimellisteho on ilmoitettu +20 °C:ssa. Halutun lämpötilan saavuttamiseksi käytä aina erillistä termostaattia. Lämpöelementti soveltuu hyvin pieniin koteloihin estämään kondensoitumista ja pitämään yllä vaadittava minimilämpötila.
Yleiset tiedot |
|
|---|---|
| Lämpöteho | 8 W |
| Nimellisjännite | 24 V AC/DC |
| Max. jännite | 36 V ac/dc |
| Min. jännite | 12 V ac/dc |
| Lämmitinrunko | Anodisoitu alumiini |
| Max. käynnistysvirta | 4 A |
| Sulake (hidas) | 2 A |
Mitat |
|
| Korkeus | 30 mm |
| Leveys | 25 mm |
| Syvyys | 12,5 mm |
| Paino | 0,02 kg |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Kaapelin pituus | 300 mm |
Hyväksynnät |
|
| Suojausluokka | II (kaksoiseristetty) |
| IP-luokka | IP54 |
| Hyväksynnät | CE, EAC, Gost R, RoHS, UL E150057, VDE |
| Varastointilämpötila | -45°C ... +70°C |
| Kosteus, käyttö | < 90% RH |
| Lämmönlähde | Itsesäätyvä PTC-elementti |
| Kosteus, varastointi | <90 % RH |
| Käyttölämpötila | -45°C ... +70°C |
Lämmittimen lämmönlähteenä toimii PTC-elementti, jonka teho muuttuu jonkin verran ympäristön lämpötilan mukaan. Kylmässä lämpöteho on hiukan nimellistä korkeampi ja vastaavasti lämpimässä hiukan alhaisempi. Lämpöelementin nimellisteho on ilmoitettu +20 °C:ssa. Halutun lämpötilan saavuttamiseksi käytä aina erillistä termostaattia. Lämpöelementti soveltuu hyvin pieniin koteloihin estämään kondensoitumista ja pitämään yllä vaadittava minimilämpötila.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Lämpöteho | Nimellisjännite | Max. jännite | Min. jännite | Lämmitinrunko | Max. käynnistysvirta | Sulake (hidas) | Korkeus | Leveys | Syvyys | Paino | Kaapelin pituus | Suojausluokka | IP-luokka | Hyväksynnät | Varastointilämpötila | Kosteus, käyttö | Lämmönlähde | Kosteus, varastointi | Käyttölämpötila | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Lämmitin RC 016 8 W 24 V AC/DC
Tuotenumero:
01602.0-03
Kopioitu!
|
8 W
|
24 V AC/DC
|
36 V ac/dc
|
12 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
4 A
|
2 A
|
30 mm
|
25 mm
|
12,5 mm
|
0,02 kg
|
300 mm
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP54
|
CE, EAC, Gost R, RoHS, UL E150057, VDE
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90 % RH
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämmitin RC 016 13 W 12-36 V
Tuotenumero:
01610.0-01
Kopioitu!
|
13 W
|
24 V AC/DC
|
36 V ac/dc
|
12 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
11 A
|
4 A
|
60 mm
|
25 mm
|
12,5 mm
|
0,04 kg
|
340 mm
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP54
|
CE, EAC, Gost R, RoHS, VDE
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90 % RH
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämmitin RC 016 8 W 230 V AC
Tuotenumero:
01602.0-00
Kopioitu!
(3406600)
Kopioitu!
|
8 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
2 A
|
2 A
|
30 mm
|
25 mm
|
12,5 mm
|
0,02 kg
|
300 mm
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP54
|
CE, EAC, Gost R, RoHS, UL E150057, VDE
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90 % RH
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämmitin RC 016 10 W 230 V AC
Tuotenumero:
01609.0-00
Kopioitu!
(3406601)
Kopioitu!
|
10 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
2,5 A
|
4 A
|
50 mm
|
25 mm
|
12,5 mm
|
0,03 kg
|
340 mm
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP54
|
CE, EAC, Gost R, RoHS, UL E150057, VDE
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90 % RH
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämmitin RC 016 13 W 230 V AC
Tuotenumero:
01610.0-00
Kopioitu!
(3406602)
Kopioitu!
|
13 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
3 A
|
4 A
|
60 mm
|
25 mm
|
12,5 mm
|
0,04 kg
|
340 mm
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP54
|
CE, EAC, Gost R, RoHS, UL E150057, VDE
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90 % RH
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämmitin RC 016, 8 W, 230V - uusi
Tuotenumero:
01651.0-00
Kopioitu!
|
8 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
2 A
|
2 A
|
35 mm
|
25 mm
|
14 mm
|
0,02 kg
|
300 mm
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP40
|
CE, UKCA, cULus, EAC, UL E150057, VDE, RoHS 3
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90 % RH
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämmitin RC 016, 10 W, 230V - uusi
Tuotenumero:
01662.0-00
Kopioitu!
|
10 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
2,5 A
|
2 A
|
55 mm
|
25 mm
|
14 mm
|
0,03 kg
|
300 mm
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP40
|
CE, UKCA, cULus, EAC, UL E150057, VDE, RoHS 3
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90 % RH
|
-45°C ... +70°C
|
|
||
|
Lämmitin RC 016, 13 W, 230V - uusi
Tuotenumero:
01673.0-00
Kopioitu!
|
13 W
|
120-240 V AC/DC
|
265 V ac/dc
|
110 V ac/dc
|
Anodisoitu alumiini
|
3 A
|
2 A
|
65 mm
|
25 mm
|
14 mm
|
0,04 kg
|
300 mm
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP40
|
CE, UKCA, cULus, EAC, UL E150057, VDE, RoHS 3
|
-45°C ... +70°C
|
< 90% RH
|
Itsesäätyvä PTC-elementti
|
<90 % RH
|
-45°C ... +70°C
|
|
Valitse tuote listalta.