STEGO
Yleiset tiedot |
|
|---|---|
| Lämpöteho | 600 W |
| Nimellisjännite | 230 V AC |
| Max. jännite | 240 V |
| Min. jännite | 220 V |
| Lämmitinrunko | Muovi |
| Väri | Musta |
| Pistorasian nimellisvirta | 6 A |
Mitat |
|
| Korkeus | 96 mm |
| Leveys | 66 mm |
| Syvyys | 120 mm |
| Paino | 0,5 kg |
Hyväksynnät |
|
|---|---|
| Suojausluokka | II (kaksoiseristetty) |
| IP-luokka | IP20 |
| Paloluokka | UL94-VO |
| Varastointilämpötila | -45 °C - 70 °C |
| Puhaltimien lukumäärä | 1 |
| Kosteus, käyttö | ≤90 % RH |
| Taajuus | 50/60 Hz |
| Kosteus, varastointi | ≤90 % RH |
| Max. syöksyvirta | 12 A |
| Muovikotelon materiaali | UL94 V-0 |
| Asennus | DIN-kiskoon, Ruuvi |
| Käyttölämpötila | -45 °C - 70 °C |
Stegon CS 032 Basic - sarjaan kuuluu 600 W, 800 W ja 1000 W puhallinlämmittimet.
Lämmittimien hystereesi on ±3K ja toleranssi ±5K.
CS 032 Basic -sarja on erittäin kompakti ja niissä on lämmityselementtinä dynaaminen PTC-vastus kosketussuojatussa muovikotelossa.
Käyttölämpötila-alue on erittäin laaja -> - 45°C ... + 70°C.
Siinä on sekä ruuvi- että DIN-kiskoasennus mahdollisuus ja Push-in liittimet. Lisäksi lämmittimessä on sisäänrakennettu ylilämpösuojaus.
Innovaatio ja tehokkuus - sitä edustavat Stego Loop -sarjan uudet ja parannellut lämpöelementit. Silmukkamallin ansiosta nämä lämmityselementit tuottavat erinomaisen lämmöntuoton ja varmistavat optimaalisen lämpötilan jakautumisen.
Tutustu keskeisimpiin keskuskaapin lämpötilansäädön laskentaperusteisiin.
Uuden rakenteensa vuoksi uudet termostaatit reagoivat nopeasti lämpötilan muutoksiin. Push-In-liittimet nopeuttavat asennusta noin 30%. Lue lisää!
Stegon ohuet CP 061 -sarjan ohuet lämmittimet soveltuvat mm. elektroniikkakeskusten lämmittämiseen.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Lämpöteho | Nimellisjännite | Max. jännite | Min. jännite | Lämmitinrunko | Väri | Pistorasian nimellisvirta | Korkeus | Leveys | Syvyys | Paino | Suojausluokka | IP-luokka | Paloluokka | Varastointilämpötila | Puhaltimien lukumäärä | Kosteus, käyttö | Taajuus | Kosteus, varastointi | Max. syöksyvirta | Muovikotelon materiaali | Asennus | Käyttölämpötila | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CS 032 Basic 600W / 230V
Tuotenumero:
03230.0-00
Kopioitu!
|
600 W
|
230 V AC
|
240 V
|
220 V
|
Muovi
|
Musta
|
6 A
|
96 mm
|
66 mm
|
120 mm
|
0,5 kg
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP20
|
UL94-VO
|
-45 °C - 70 °C
|
1
|
≤90 % RH
|
50/60 Hz
|
≤90 % RH
|
12 A
|
UL94 V-0
|
DIN-kiskoon, Ruuvi
|
-45 °C - 70 °C
|
|
||
CS 032 Basic 800W / 230V
Tuotenumero:
03231.0-00
Kopioitu!
|
800 W
|
230 V AC
|
240 V
|
220 V
|
Muovi
|
Musta
|
6 A
|
96 mm
|
66 mm
|
120 mm
|
0,5 kg
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP20
|
UL94-VO
|
-45 °C - 70 °C
|
1
|
≤90 % RH
|
50/60 Hz
|
≤90 % RH
|
12 A
|
UL94 V-0
|
DIN-kiskoon, Ruuvi
|
-45 °C - 70 °C
|
|
||
CS 032 Basic 1000W / 230V
Tuotenumero:
03232.0-00
Kopioitu!
|
1000 W
|
230 V AC
|
240 V
|
220 V
|
Muovi
|
Musta
|
6 A
|
96 mm
|
66 mm
|
120 mm
|
0,5 kg
|
II (kaksoiseristetty)
|
IP20
|
UL94-VO
|
-40 °C - 70 °C
|
1
|
≤90 % RH
|
50/60 Hz
|
≤90 % RH
|
12 A
|
UL94 V-0
|
DIN-kiskoon, Ruuvi
|
-45 °C - 70 °C
|
|
Valitse tuote listalta.