STEGO
Yleiset tiedot |
|
|---|---|
| Lämpöteho | 1200 W |
| Nimellisjännite | 230 V AC |
| Max. jännite | 240 V ac |
| Min. jännite | 220-240 V ac |
| Lämmitinrunko | Muovi |
| Väri | Musta |
| Max. käynnistysvirta | 12 A |
| Sulake (hidas) | 12 A |
Mitat |
|
| Korkeus | 96 mm |
| Leveys | 66 mm |
| Syvyys | 120 mm |
| Paino | 0,5 kg |
Hyväksynnät |
|
|---|---|
| Suojausluokka | II (kaksoiseristetty) |
| IP-luokka | IP20 |
| Hyväksynnät | CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324 |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Varastointilämpötila | -45°C ... +70°C |
| Puhaltimien lukumäärä | 1 |
| Kosteus, käyttö | <90% RH |
| Max. kiristysmomentti | 2 |
| Nimellinen ilmavirtaus | 100 m³/h |
| Taajuus | 50/60 Hz |
| Kosteus, varastointi | <90% RH |
| Elinikä | 50 000 h @ +25 °C (+77 °F) |
| Rungon materiaali | Muovi |
| Asennus | DIN-kiskoon, Asennusruuvit |
| Käyttölämpötila | -45°C ... +70°C |
Stegon CS 032P "Smart Heater" säätyy tarpeen mukaan tehoalueella 600 -1200W. Siinä on integroitu termostaatti säätövälille 0...+60°C / +32°F...+140°F.
Kun kotelon lämpötila on yli 15°C asetetun lämpötilan alapuolella, niin lämmitin toimii täydellä 1200 W teholla. Muuten alemmalla teholla.
Lämmittimen hystereesi on ±3K ja toleranssi ±5K.
CS 032 Puls on erittäin kompakti säätyvä PTC lämmitn kosketussuojatussa muovikotelossa.
Käyttölämpötila-alue on erittäin laaja -> - 45°C ... + 70°C.
Siinä on sekä ruuvi- että DIN-kiskoasennus mahdollisuus ja Push-in liittimet. Lisäksi lämmittimessä on sisäänrakennettu ylilämpösuojaus.
Innovaatio ja tehokkuus - sitä edustavat Stego Loop -sarjan uudet ja parannellut lämpöelementit. Silmukkamallin ansiosta nämä lämmityselementit tuottavat erinomaisen lämmöntuoton ja varmistavat optimaalisen lämpötilan jakautumisen.
Tutustu keskeisimpiin keskuskaapin lämpötilansäädön laskentaperusteisiin.
Uuden rakenteensa vuoksi uudet termostaatit reagoivat nopeasti lämpötilan muutoksiin. Push-In-liittimet nopeuttavat asennusta noin 30%. Lue lisää!
Stegon ohuet CP 061 -sarjan ohuet lämmittimet soveltuvat mm. elektroniikkakeskusten lämmittämiseen.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!