STEGO
Kaksi termostaattia samassa kotelossa. Avautuvaa kosketinta (NC) käytetään lämmittimen ohjaukseen, sulketuvaa kosketinta (NO) tuulettimen tai ylilämpöhälytyksen ohjaukseen.
Perustiedot |
|
|---|---|
| Asettelualueen alaraja | 0 °C |
| Asettelualueen yläraja | 60 °C |
| Hystereesi | 7K |
| Toleranssi poiskytkeytymisessä | ±4K |
| Toleranssi päällekytkeytymisessä | ±4K |
| Asennus | Pikakiinnitys 35 mm DIN-kiskoon |
| Liitäntä | 4-napainen liitin. Yksisäikeinen: 2,5 mm² (AWG 14). |
Tekniset lisätiedot |
|
| Max. jännite | 250 V ac |
| Max. syöksyvirta | 16 A |
| Sähköinen elinikä | > 100 000 kytkentää |
| Kosketinresistanssi | <10 mΩ |
| Kosteus, käyttö | < 90% RH |
| Kosteus, varastointi | <90% RH |
| IP-luokka | IP20 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. kiristysmomentti | 0,5 |
| Rungon materiaali | Muovi |
| Muovikotelon materiaali | Muovi |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Käyttölämpötila | -45°C ... +80°C |
| Varastointilämpötila | -45°C ... +80°C |
Mitat |
|
| Korkeus | 67 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Syvyys | 46 mm |
| Paino | 0,09 kg |
Hyväksynnät |
|
| Hyväksynnät | CE, CSA, cULus, EAC, EMC, RoHS, UL E164102, VDE |
| Valmistusmaa | Saksa |
Kaksi termostaattia samassa kotelossa. Avautuvaa kosketinta (NC) käytetään lämmittimen ohjaukseen, sulketuvaa kosketinta (NO) tuulettimen tai ylilämpöhälytyksen ohjaukseen.
Innovaatio ja tehokkuus - sitä edustavat Stego Loop -sarjan uudet ja parannellut lämpöelementit. Silmukkamallin ansiosta nämä lämmityselementit tuottavat erinomaisen lämmöntuoton ja varmistavat optimaalisen lämpötilan jakautumisen.
Tutustu keskeisimpiin keskuskaapin lämpötilansäädön laskentaperusteisiin.
Uuden rakenteensa vuoksi uudet termostaatit reagoivat nopeasti lämpötilan muutoksiin. Push-In-liittimet nopeuttavat asennusta noin 30%. Lue lisää!
Stegon ohuet CP 061 -sarjan ohuet lämmittimet soveltuvat mm. elektroniikkakeskusten lämmittämiseen.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!