STEGO
Korkea ilmankosteus tuottaa sähkökeskukseen kondenssivettä, joka voi vaurioittaa kaapissa olevia komponentteja. Lämpötilaerot yöllä ja päivällä riittävät usein kondenssiveden muodostumiseen ja kosteuden tiivistymiseen kaapin sisäpinnoille. Tämän vuoksi termostaatin lisäksi olisi hyvä asentaa hygrostaatti lämmittimeen/puhaltimeen ilmiön haitallisten vaikutusten välttämiseksi.
Perustiedot |
|
|---|---|
| Asettelualueen alaraja | 30 % RF |
| Asettelualueen yläraja | 95 % RF |
| Ilmankosteuden hystereesi | 4 % RH |
| Koskettimet | Virrattomana auki |
| Asennus | Clip on, DIN-kiskoon |
Tekniset lisätiedot |
|
| Max. jännite | 250 V AC |
| Kosteus, käyttö | < 95% RH |
| IP-luokka | IP30 |
| Rungon materiaali | Muovi |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Väri | Vaaleanharmaa |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Käyttölämpötila | 0 °C ... +60°C |
Mitat |
|
| Korkeus | 84 mm |
| Leveys | 35 mm |
| Syvyys | 38 mm |
Hyväksynnät |
|
| Hyväksynnät | CE, UKCA, EAC, cULus |
Korkea ilmankosteus tuottaa sähkökeskukseen kondenssivettä, joka voi vaurioittaa kaapissa olevia komponentteja. Lämpötilaerot yöllä ja päivällä riittävät usein kondenssiveden muodostumiseen ja kosteuden tiivistymiseen kaapin sisäpinnoille. Tämän vuoksi termostaatin lisäksi olisi hyvä asentaa hygrostaatti lämmittimeen/puhaltimeen ilmiön haitallisten vaikutusten välttämiseksi.
Innovaatio ja tehokkuus - sitä edustavat Stego Loop -sarjan uudet ja parannellut lämpöelementit. Silmukkamallin ansiosta nämä lämmityselementit tuottavat erinomaisen lämmöntuoton ja varmistavat optimaalisen lämpötilan jakautumisen.
Tutustu keskeisimpiin keskuskaapin lämpötilansäädön laskentaperusteisiin.
Uuden rakenteensa vuoksi uudet termostaatit reagoivat nopeasti lämpötilan muutoksiin. Push-In-liittimet nopeuttavat asennusta noin 30%. Lue lisää!
Stegon ohuet CP 061 -sarjan ohuet lämmittimet soveltuvat mm. elektroniikkakeskusten lämmittämiseen.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!