STEGO
KTO111 on elektromekaaninen termostaatti avautuvalla koskettimella esimerkiksi lämmittimien ohjaukseen.
Lämmitystermostaattien värikoodi on punainen.
KTS111 on elektromekaaninen termostaatti sulkeutuvalla koskettimella esimerkiksi tuulettimen tai ylilämpöhälytyksen ohjaukseen.
Tuuletus-/jäähdytystermostaattien värikoodi on sininen.
Perustiedot |
|
|---|---|
| Asettelualueen alaraja | 0 °C |
| Asettelualueen yläraja | 60 °C |
| Hystereesi | 7K |
| Toleranssi poiskytkeytymisessä | ±4K |
| Toleranssi päällekytkeytymisessä | ±4K |
| Asennus | Pikakiinnitys 35 mm DIN-kiskoon |
| Liitäntä | 2-napainen Push-In: 2,5 mm² (AWG 14) lanka tai monisäikeinen 1,5 mm² (AWG 16) |
Tekniset lisätiedot |
|
| Max. jännite | 250 V ac |
| Max. syöksyvirta | 16 A |
| Katkaisukyky | 250 VAC, 10 (2) A / 120 VAC, 15 (2) A. DC: 30W @ 24 VDC, 72 VDC saakka |
| Sähköinen elinikä | > 100 000 kytkentää |
| Kosketinresistanssi | <20 mΩ |
| Ilmankosteus / kosteudenkesto | <90 % RH (ei kondensoituva) |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP20 |
| Rungon materiaali | Muovi |
| Muovikotelo | Vaaleanharmaa muovi, UL94 V-0 |
| Muovikotelon materiaali | UL94 V-0 |
| Käyttölämpötila | -45°C ... +80°C |
| Varastointilämpötila | -45°C ... +80°C |
Mitat |
|
| Korkeus | 60 mm |
| Leveys | 33 mm |
| Syvyys | 41 mm |
| Paino | 0,04 kg |
Hyväksynnät |
|
| Hyväksynnät | CE, cULus, EAC, RoHS, UL E164102, VDE |
| Valmistusmaa | Saksa |
KTO111 on elektromekaaninen termostaatti avautuvalla koskettimella esimerkiksi lämmittimien ohjaukseen.
Lämmitystermostaattien värikoodi on punainen.
KTS111 on elektromekaaninen termostaatti sulkeutuvalla koskettimella esimerkiksi tuulettimen tai ylilämpöhälytyksen ohjaukseen.
Tuuletus-/jäähdytystermostaattien värikoodi on sininen.
Innovaatio ja tehokkuus - sitä edustavat Stego Loop -sarjan uudet ja parannellut lämpöelementit. Silmukkamallin ansiosta nämä lämmityselementit tuottavat erinomaisen lämmöntuoton ja varmistavat optimaalisen lämpötilan jakautumisen.
Tutustu keskeisimpiin keskuskaapin lämpötilansäädön laskentaperusteisiin.
Uuden rakenteensa vuoksi uudet termostaatit reagoivat nopeasti lämpötilan muutoksiin. Push-In-liittimet nopeuttavat asennusta noin 30%. Lue lisää!
Stegon ohuet CP 061 -sarjan ohuet lämmittimet soveltuvat mm. elektroniikkakeskusten lämmittämiseen.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Asettelualueen alaraja | Asettelualueen yläraja | Hystereesi | Korkeus | Leveys | Syvyys | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Termostaatti KTO111, 0-60°C, NC, lämpöelementtien ohjaukseen
Tuotenumero:
11100.0-00
Kopioitu!
|
0 °C
|
60 °C
|
7K
|
60 mm
|
33 mm
|
41 mm
|
|
||
|
Termostaatti KTS111, 0-60°C, NO, puhaltimien ym. ohjaukseen
Tuotenumero:
11101.0-00
Kopioitu!
(01147.9-00)
Kopioitu!
|
0 °C
|
60 °C
|
7K
|
60 mm
|
33 mm
|
41 mm
|
|
||
|
Termostaatti KTO111, -10..+50°C, NC, lämpöelementtien ohjaukseen
Tuotenumero:
11100.0-01
Kopioitu!
|
-10 °C
|
50 °C
|
7K
|
60 mm
|
33 mm
|
41 mm
|
|
||
|
Termostaatti KTS111, -10..+50°C, NO, puhaltimien ym. ohjaukseen
Tuotenumero:
11101.0-01
Kopioitu!
|
-10 °C
|
50 °C
|
7K
|
60 mm
|
33 mm
|
41 mm
|
|
Valitse tuote listalta.