STEGO
Stegon STO 011-malli on mekaaninen termostaatti yhdellä NC-kontaktilla. Se sopii esimerkiksi
lämmityselementin ohjaukseen. Siinä on punainen säätöpyörä.
STS 011 -malli yhdellä NO-kontaktilla taas soveltuu esimerkiksi puhaltimen tai hälytyksen ohjaukseen.
STS 011-mallissa on värikoodina sininen säätöpyörä.
Perustiedot |
|
|---|---|
| Asettelualueen alaraja | 0 °C |
| Asettelualueen yläraja | 60 °C |
| Hystereesi | 4K |
| Toleranssi poiskytkeytymisessä | ±3K |
| Toleranssi päällekytkeytymisessä | ±3K |
| Asennus | Pikakiinnitys 35 mm DIN-kiskoon |
| Liitäntä | 2-napainen yksisäikeinen: 2,5 mm² (AWG 14) tai monisäikeinen 1,5 mm² (AWG 16). Kiristysmomentti 0,8 Nm. |
Tekniset lisätiedot |
|
| Max. syöksyvirta | 16 A |
| Katkaisukyky | 250 VAC, 10 (2) A / 120 VAC, 15 (2) A. DC: 30W @ 24 VDC, 72 VDC saakka |
| Elinikä | > 1000 000 kytkentää |
| Sähköinen elinikä | > 100 000 kytkentää |
| Kosketinresistanssi | <10 mΩ |
| Ilmankosteus / kosteudenkesto | <90 % RH (ei kondensoituva) |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP20 |
| Muovikotelo | Vaaleanharmaa muovi, UL94 V-0 |
| Muovikotelon materiaali | Muovi |
| Käyttölämpötila | -45°C ... +80°C |
| Varastointilämpötila | -45°C ... +80°C |
Mitat |
|
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 33 mm |
| Syvyys | 42 mm |
| Paino | 0,05 kg |
Hyväksynnät |
|
| Hyväksynnät | CE, cULus, EAC, RoHS, UL E164102, VDE |
| Valmistusmaa | Saksa |
Stegon STO 011-malli on mekaaninen termostaatti yhdellä NC-kontaktilla. Se sopii esimerkiksi
lämmityselementin ohjaukseen. Siinä on punainen säätöpyörä.
STS 011 -malli yhdellä NO-kontaktilla taas soveltuu esimerkiksi puhaltimen tai hälytyksen ohjaukseen.
STS 011-mallissa on värikoodina sininen säätöpyörä.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Asettelualueen alaraja | Asettelualueen alaraja | Asettelualueen yläraja | Asettelualueen yläraja | Hystereesi | Korkeus | Leveys | Syvyys | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Termostaatti STO 011 lämmityksen ohjaukseen
Tuotenumero:
01115.0-00
Kopioitu!
(3406652)
Kopioitu!
|
0 °C
|
|
60 °C
|
|
4K
|
70 mm
|
33 mm
|
42 mm
|
|
||
|
Termostaatti STS 011 puhaltimen tai hälytyksen ohjaukseen
Tuotenumero:
01116.0-00
Kopioitu!
(3406653)
Kopioitu!
|
0 °C
|
|
60 °C
|
|
4K
|
70 mm
|
33 mm
|
42 mm
|
|
||
|
Termostaatti STO 011 lämmityksen ohjaukseen
Tuotenumero:
01115.9-00
Kopioitu!
|
|
32 °F
|
|
140 °F
|
4K
|
70 mm
|
33 mm
|
42 mm
|
|
||
|
Termostaatti STS 011 puhaltimen tai hälytyksen ohjaukseen
Tuotenumero:
01116.9-00
Kopioitu!
|
|
32 °F
|
|
140 °F
|
4K
|
70 mm
|
33 mm
|
42 mm
|
|
Valitse tuote listalta.