| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Ruostumaton teräs |
|---|---|
| Asennussyvyys | 50 mm |
| Hyväksynnät | ATEX |
| IP-luokka | IP67 |
| Liitäntäkierre | G1/4 |
| Max. käyttölämpötila | 150 °C |
| Max. syöttöjännite DC | 30 V DC |
| Max. ympäristön lämpötila | 85 °C |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -30 °C |
| Min. syöttöjännite DC | 10 V DC |
| Min. ympäristön lämpötila | -40 °C |
| Pistokkeen halkaisija | 6 mm |
| Rungon materiaali | Ruostumaton teräs |
TR34-sarjan vastuslämpötila-anturia käytetään yleisinä lämpötilamittareina nesteiden tai kaasumaisten aineiden mittaamisen alueella -50 ... +250 °C. Mittauslaitteet ovat luonnostaan turvallisia ja soveltuvat käytettäviksi vaarallisissa tiloissa. Mittapään pituus ja halkaisija valittavissa laajasta valikoimasta. Pt100/1000 2,3 tai 4-johtimisena tai integroidulla 4..20mA vahvistimella.
Onko vihreä vety seuraava suomalainen menestystarina? Ota OEM mukaan matkallesi!
Ubitec aloitti syksyllä 2021 projektin yhdessä Naistenlahden sähkölaitoksen kanssa, jossa sähkölaitokseen rakennettiin uusi kattilalaitos Naistenlahti 3 korvasi yli 40 vuotta vanhan Naistenlahti 2 -voimalaitosyksikön. Myös OEM oli tiiviisti mukana projektissa, joka vaati syvää tietämystä tuotteista.
Lämpötila tarkkailussa? Autamme sinua valitsemaan sopivan tuotteen lämpötilan seurantaan.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Asennussyvyys | Liitäntäkierre | Min. käyttölämpötila | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
M12x1 -30-150°C PT100 G1/4 50x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115539
Kopioitu!
|
50 mm
|
G1/4
|
-30 °C
|
|
||
M12x1 -30-150°C PT100 G1/4 100x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115540
Kopioitu!
|
100 mm
|
G1/4
|
-30 °C
|
|
||
M12x1 -30-150°C PT100 G1/4 150x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115541
Kopioitu!
|
150 mm
|
G1/4
|
-30 °C
|
|
||
M12x1 -30-150°C PT100 G1/2 50x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115542
Kopioitu!
|
50 mm
|
G1/2"
|
-30 °C
|
|
||
M12x1 -30-150°C PT100 G1/2 100x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115543
Kopioitu!
|
100 mm
|
G1/2"
|
-30 °C
|
|
||
M12x1 -30-150°C PT100 G1/2 150x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115544
Kopioitu!
|
150 mm
|
G1/2"
|
-30 °C
|
|
||
M12x1 0-150°C 4-20mA G1/4 50x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115062
Kopioitu!
|
50 mm
|
G1/4
|
0 °C
|
|
||
M12x1 0-150°C 4-20mA G1/4 100x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115245
Kopioitu!
|
100 mm
|
G1/4
|
0 °C
|
|
||
M12x1 0-150°C 4-20mA G1/4 150x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115246
Kopioitu!
|
150 mm
|
G1/4
|
0 °C
|
|
||
M12x1 0-150°C 4-20mA G1/2 50x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115247
Kopioitu!
|
50 mm
|
G1/2"
|
0 °C
|
|
||
M12x1 0-150°C 4-20mA G1/2 100x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115249
Kopioitu!
|
100 mm
|
G1/2"
|
0 °C
|
|
||
M12x1 0-150°C 4-20mA G1/2 150x6mm ATEX
Tuotenumero:
TR34-14115250
Kopioitu!
|
150 mm
|
G1/2"
|
0 °C
|
|
Valitse tuote listalta.