| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Ruostumaton teräs 316Ti |
|---|---|
| Asennussyvyys | 250 mm |
| IP-luokka | IP65 |
| Kaulan pituus | 0,065 m |
| Kytkinkotelon materiaali | Inoconel - 600 |
| Max. käyttölämpötila | 1200 °C |
| Max. painealue | 16 bar |
| Max. termostaatin käyttölämpötila | 80 °C |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Min. termostaatin käyttölämpötila | -40 °C |
| Pistokkeen halkaisija | 12 mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Sisähalkaisija | 7 mm |
TC10-F-sarjan termoelementit on saatavilla standardien DIN EN ja ASME mukaisia laippoja. Nämä lämpötilamittapäät sopivat nestemäisille ja kaasumaisille väliaineille, joita käytetään kohtalaisella mekaanisella kuormalla. Mukana putkimateriaalista valmistettu TW40-mallinen suojatasku.
Onko vihreä vety seuraava suomalainen menestystarina? Ota OEM mukaan matkallesi!
Ubitec aloitti syksyllä 2021 projektin yhdessä Naistenlahden sähkölaitoksen kanssa, jossa sähkölaitokseen rakennettiin uusi kattilalaitos Naistenlahti 3 korvasi yli 40 vuotta vanhan Naistenlahti 2 -voimalaitosyksikön. Myös OEM oli tiiviisti mukana projektissa, joka vaati syvää tietämystä tuotteista.
Lämpötila tarkkailussa? Autamme sinua valitsemaan sopivan tuotteen lämpötilan seurantaan.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Asennussyvyys | Max. käyttölämpötila | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
K Tyyppi -40-1200°C 250x12mm DN40 form 2F
Tuotenumero:
TC10F-14369122
Kopioitu!
|
250 mm
|
1200 °C
|
|
||
K Tyyppi -40-1200°C 160x12mm DN40 form 2F
Tuotenumero:
TC10F-14369121
Kopioitu!
|
160 mm
|
1200 °C
|
|
||
N Tyyppi -40-1200°C 250x12mm DN40 form 2F
Tuotenumero:
TC10F-14369125
Kopioitu!
|
250 mm
|
1200 °C
|
|
||
N Tyyppi -40-1200°C 160x12mm DN40 form 2F
Tuotenumero:
TC10F-14369126
Kopioitu!
|
160 mm
|
1200 °C
|
|
||
J Tyyppi -40-750°C 250x12mm DN40 form 2F
Tuotenumero:
TC10F-14369131
Kopioitu!
|
250 mm
|
750 °C
|
|
||
J Tyyppi -40-750°C 160x12mm DN40 form 2F
Tuotenumero:
TC10F-14369130
Kopioitu!
|
160 mm
|
750 °C
|
|
Valitse tuote listalta.