| Hyväksynnät | SIL2 |
|---|---|
| Höyryn paine-ero maksimi | 10 bar |
| Ilman paine-ero maksimi | 16 bar |
| Kontrollien materiaali | Lasikuituvahvistettu polyamidi |
| Liitäntä | 1/2" BSP |
| Liitäntä ilmalle | 1/8" BSP |
| Läpikulku | 15 mm |
| Materiaali männän varren tiiviste | Ruostumaton teräs |
| Materiaali pyyhkijätiiviste | FPM |
| Materials Gland | PTFE täyttö |
| Max. aineen lämpötila | 184 °C |
| Max. käyttölämpötila | 60 °C |
| Max. pilottipaine | 10 bar |
| Max. viskositeetti | 600 cSt |
| Min. aineen lämpötila | -10 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
|---|---|
| Min. pilottipaine | 3 bar |
| Männän tiivisteen materiaali | PTFE |
| Männän varren materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero minimi | 0 bar |
| Paino | 1,6 kg |
| Pakkausmateriaali | Messinki |
| Rungon materiaali | Pronssi |
| Tiivisteen materiaali | PTFE |
| Toiminta 1 | 3/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
| Veden paine-ero maksimi | 16 bar |
| Öljyn paine-ero maksimi | 16 bar |
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Höyryn paine-ero maksimi | Ilman paine-ero maksimi | Liitäntä | Liitäntä ilmalle | Läpikulku | Min. pilottipaine | Paino | Toiminta 2 | Veden paine-ero maksimi | Öljyn paine-ero maksimi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Istukkaventtiili 3/2 NC 1/2", Ø15 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390B002
Kopioitu!
|
10 bar
|
16 bar
|
1/2" BSP
|
1/8" BSP
|
15 mm
|
3 bar
|
1,6 kg
|
Normaalisti kiinni
|
16 bar
|
16 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NC 3/4", Ø20 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390B005
Kopioitu!
|
10 bar
|
16 bar
|
3/4" BSP
|
1/8" BSP
|
20 mm
|
5 bar
|
1,9 kg
|
Normaalisti kiinni
|
16 bar
|
16 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NC 1", Ø25 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390B010
Kopioitu!
|
10 bar
|
10 bar
|
G1"
|
1/8" BSP
|
25 mm
|
5 bar
|
2,6 kg
|
Normaalisti kiinni
|
10 bar
|
10 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NC 1", Ø25 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390B011
Kopioitu!
|
10 bar
|
16 bar
|
G1"
|
1/4" BSP
|
25 mm
|
5 bar
|
3,2 kg
|
Normaalisti kiinni
|
16 bar
|
16 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NC 1 1/4", Ø32 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390A016
Kopioitu!
|
6 bar
|
6 bar
|
1 1/4" BSP
|
1/8" BSP
|
32 mm
|
5 bar
|
3,2 kg
|
Normaalisti kiinni
|
6 bar
|
6 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NC 1 1/4", Ø32 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390A017
Kopioitu!
|
10 bar
|
12 bar
|
1 1/4" BSP
|
1/4" BSP
|
32 mm
|
5 bar
|
3,7 kg
|
Normaalisti kiinni
|
12 bar
|
12 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NC 1½", Ø40 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390A020
Kopioitu!
|
4 bar
|
4 bar
|
1 1/2" BSP
|
1/8" BSP
|
40 mm
|
5 bar
|
4,5 kg
|
Normaalisti kiinni
|
4 bar
|
4 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NC 2", Ø50 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390A025
Kopioitu!
|
6 bar
|
6 bar
|
G2"
|
1/4" BSP
|
50 mm
|
5 bar
|
6,2 kg
|
Normaalisti kiinni
|
6 bar
|
6 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NO 1/2", Ø15 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390B026
Kopioitu!
|
10 bar
|
16 bar
|
1/2" BSP
|
1/8" BSP
|
15 mm
|
|
1,6 kg
|
Normaalisti auki
|
16 bar
|
16 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NO 3/4", Ø20 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390B027
Kopioitu!
|
10 bar
|
16 bar
|
3/4" BSP
|
1/8" BSP
|
20 mm
|
|
1,9 kg
|
Normaalisti auki
|
16 bar
|
16 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NO 1", Ø25 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390B028
Kopioitu!
|
10 bar
|
16 bar
|
G1"
|
1/8" BSP
|
25 mm
|
|
2,6 kg
|
Normaalisti auki
|
16 bar
|
16 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NO 1 1/4", Ø32 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390A031
Kopioitu!
|
10 bar
|
16 bar
|
1 1/4" BSP
|
1/4" BSP
|
32 mm
|
|
3,7 kg
|
Normaalisti auki
|
16 bar
|
16 bar
|
|
||
|
Istukkaventtiili 3/2 NO 1½", Ø40 mm, bronssia
Tuotenumero:
E390A032
Kopioitu!
|
10 bar
|
11 bar
|
1 1/2" BSP
|
1/4" BSP
|
40 mm
|
5 bar
|
5,2 kg
|
Normaalisti auki
|
11 bar
|
11 bar
|
|
Valitse tuote listalta.