| Hyväksynnät | SIL2 |
|---|---|
| Höyryn paine-ero maksimi | 40 bar |
| Ilman paine-ero maksimi | 40 bar |
| Kontrollien materiaali | Nikkelöity alumiini |
| Liitäntä | 1/2" BSP |
| Liitäntä ilmalle | 1/8" BSP |
| Läpikulku | 15 mm |
| Materials Gland | PTFE täyttö |
| Max. aineen lämpötila | 250 °C |
| Max. käyttölämpötila | 180 °C |
| Max. paine | 40 bar |
| Max. pilottipaine | 10 bar |
| Max. viskositeetti | 5000 cSt |
| Min. aineen lämpötila | -10 °C |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
|---|---|
| Männän tiivisteen materiaali | Pronssi, PTFE |
| Männän varren materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero maksimi | 40 bar |
| Paine-ero minimi | 0 bar |
| Paino | 1,88 kg |
| Pakkausmateriaali | Ruostumaton teräs |
| Rungon materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
| Tiivisteen materiaali | Grafiitti |
| Toiminta 1 | 3/2 |
| Toiminta 2 | Universaali |
| Veden paine-ero maksimi | 40 bar |
| Öljyn paine-ero maksimi | 40 bar |
Nämä korkean virtauskapasiteetin venttiilit on suunniteltu pitkäikäisiksi ja kestämään korkeita lämpötiloja sekä korroosiota aiheuttavia olosuhteita.
Venttiilin ohjaus on toteutettavissa suoraan venttiilin asennettavalla pilottiventtiilillä tai etäälle asennetulla pilottiventtiilillä.
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Hyväksynnät | Liitäntä | Liitäntä ilmalle | Läpikulku | Paino | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Paineohjattu venttii 3/2 U 1/2", rosteria
Tuotenumero:
E398A001
Kopioitu!
|
SIL2
|
1/2" BSP
|
1/8" BSP
|
15 mm
|
1,88 kg
|
|
||
|
Paineohjattu venttiili 3/2 U 3/4", rosteria
Tuotenumero:
E398A002
Kopioitu!
|
SIL2
|
3/4" BSP
|
1/8" BSP
|
20 mm
|
3,52 kg
|
|
||
|
Paineohjattu venttiili 3/2 U 1", rosteria
Tuotenumero:
E398A003
Kopioitu!
|
SIL2
|
G1"
|
1/8" BSP
|
25 mm
|
4,24 kg
|
|
||
|
Paineohjattu venttiili 3/2 U 1 1/4", rosteria
Tuotenumero:
E398A004
Kopioitu!
|
SIL2
|
1 1/4" BSP
|
1/4" BSP
|
32 mm
|
9,38 kg
|
|
||
|
Paineohjattu venttiili 3/2 U 1½", rosteria
Tuotenumero:
E398A005
Kopioitu!
|
SIL2
|
1 1/2" BSP
|
1/4" BSP
|
40 mm
|
11,9 kg
|
|
||
|
Paineohjattu venttiili 3/2 U 2", rosteria
Tuotenumero:
E398A006
Kopioitu!
|
|
G2"
|
1/4" BSP
|
50 mm
|
23,66 kg
|
|
Valitse tuote listalta.