| Herkkyys | <2 % |
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Istukan tiivisteen materiaali | FPM |
| Jousen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Jännite DC | 24 V |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Kelan materiaali | Epoksi |
| Kv arvo | 2,1 |
| Liitäntä | 3/8" BSP |
| Liukuputken materiaali | PTFE |
| Läpikulku | 12,5 mm |
| Max. aineen lämpötila | 90 °C |
| Max. käyttölämpötila | 75 °C |
| Max. paine | 15 bar |
| Max. virtaus | 35 l/min |
|---|---|
| Max. viskositeetti | 40 cSt |
| Min. aineen lämpötila | -10 °C |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Männän materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero maksimi | 10 bar |
| Paine-ero minimi | 0,3 bar |
| Paino | 0,65 kg |
| Rungon materiaali | Messinki |
| Tehonkulutus | 8 W |
| Toiminta 1 | 2/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!