| Ilman paine-ero maksimi | 3,5 bar |
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Istukan materiaali | Alumiini |
| Jousen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Jännite AC | 230 V |
| Kelan materiaali | Epoksi |
| Kv arvo | 2,9 |
| Liitäntä | 3/8" BSP |
| Liukuputken materiaali | PTFE |
| Läpikulku | 19 mm |
| Materiaali oikosulkurengas | Kupari |
| Max. aineen lämpötila | 85 °C |
| Max. käyttölämpötila | 75 °C |
| Max. virtaus | 48,3 l/min |
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Männän materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero maksimi | 3,5 bar |
| Paine-ero minimi | 0 bar |
| Paino | 0,6 kg |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Tehonkulutus | 10,5 W |
| Tiivisteen materiaali | NBR |
| Toiminta 1 | 2/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
| Venttiilin malli | Solenoidiventtiili |
ASCO 215-sarja on alumiinirunkoinen kevytrakenteinen venttiili suurille virtauksille ja pienille paineille. Tämä on suoratoiminen magneettiventtiili joka toimii ilman apupainetta.
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ilman paine-ero maksimi | Kv arvo | Liitäntä | Läpikulku | Max. virtaus | Paine-ero maksimi | Paino | Tehonkulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Magneettiventtiili kaasuille 2/2 NC, 3/8", 230V AC 50Hz, 10,5W, Ø19mm, alumiinia
Tuotenumero:
SCE215C010
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
2,9
|
3/8" BSP
|
19 mm
|
48,3 l/min
|
3,5 bar
|
0,6 kg
|
10,5 W
|
|
||
|
Magneettiventtiili kaasuille 2/2 NC, 1/2", 230V AC 50Hz, 10,5W, Ø19mm, alumiinia
Tuotenumero:
SCE215C020
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
3,8
|
1/2" BSP
|
19 mm
|
63,3 l/min
|
3,5 bar
|
0,6 kg
|
10,5 W
|
|
||
|
Magneettiventtiili kaasuille 2/2 NC, 3/4", 230V AC 50Hz, 10,5W, Ø19mm, alumiinia
Tuotenumero:
SCE215C030
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
4,4
|
3/4" BSP
|
19 mm
|
73,3 l/min
|
3,5 bar
|
0,7 kg
|
10,5 W
|
|
||
|
Magneettiventtiili kaasuille 2/2 NC, 1", 230V AC 50Hz, 15,4W, Ø41mm, alumiinia
Tuotenumero:
SCE215B050
Kopioitu!
|
1,8 bar
|
18
|
G1"
|
41 mm
|
300 l/min
|
1,8 bar
|
1,8 kg
|
15,4 W
|
|
||
|
Magneettiventtiili kaasuille 2/2 NC, 1 1/4", 230V AC 50Hz, 15,4W, Ø41m, alumiinia
Tuotenumero:
SCE215B060
Kopioitu!
|
1,8 bar
|
27
|
1 1/4" BSP
|
41 mm
|
450 l/min
|
1,8 bar
|
1,8 kg
|
15,4 W
|
|
||
|
Magneettiventtiili kaasuille 2/2 NC, 1 1/2", 230V AC 50Hz, 15,4W, Ø41mm, alumiinia
Tuotenumero:
SCE215B070
Kopioitu!
|
1,8 bar
|
30
|
1 1/2" BSP
|
41 mm
|
500 l/min
|
1,8 bar
|
1,8 kg
|
15,4 W
|
|
||
|
Magneettiventtiili kaasuille 2/2 NC, 2", 230V AC 50Hz, 15,4W, Ø53mm, alumiinia
Tuotenumero:
SCE215B080
Kopioitu!
|
1,8 bar
|
50
|
G2"
|
53 mm
|
833 l/min
|
1,8 bar
|
2,1 kg
|
15,4 W
|
|
Valitse tuote listalta.