| Avautumisviive | 60 ms |
|---|---|
| Höyryn paine-ero maksimi | 3,5 bar |
| IP-luokka | IP65 |
| Istukan materiaali | Messinki |
| Jousen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Jännite AC | 230 V |
| Kelan materiaali | Epoksi |
| Kv arvo | 2,6 |
| Liitäntä | 3/8" BSP |
| Läpikulku | 16 mm |
| Materiaali oikosulkurengas | Kupari |
| Max. aineen lämpötila | 150 °C |
| Max. käyttölämpötila | 40 °C |
| Max. paine | 10 bar |
| Max. virtaus | 43,3 l/min |
|---|---|
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Männän materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero minimi | 0 bar |
| Paino | 1,2 kg |
| Rungon materiaali | Messinki |
| Sulkeutumisviive | 15 ms |
| Tehonkulutus | 10,5 W |
| Tiivisteen materiaali | EPDM |
| Toiminta 1 | 2/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
| Venttiilin malli | Solenoidiventtiili |
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Höyryn paine-ero maksimi | Jännite AC | Jännite DC | Kv arvo | Liitäntä | Läpikulku | Max. aineen lämpötila | Max. virtaus | Paino | Tehonkulutus | Veden paine-ero maksimi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Solenoidiventtiili höyrylle 2/2 NC 3/8", 230V AC 50Hz, 10,5W, Ø16 mm
Tuotenumero:
SCE222B093
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
230 V
|
|
2,6
|
3/8" BSP
|
16 mm
|
150 °C
|
43,3 l/min
|
1,2 kg
|
10,5 W
|
|
|
||
|
Solenoidiventtiili höyrylle 2/2 NC 3/8", 24V DC, 16,8W, Ø16 mm
Tuotenumero:
SCE222B093S3
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
|
24 V
|
2,6
|
3/8" BSP
|
16 mm
|
150 °C
|
43,3 l/min
|
1,4 kg
|
16,8 W
|
|
|
||
|
Solenoidiventtiili höyrylle 2/2 NC 1/2", 230V AC 50Hz DC, 10,5W, Ø16 mm
Tuotenumero:
SCE222B094
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
230 V
|
|
3,5
|
1/2" BSP
|
16 mm
|
150 °C
|
58,3 l/min
|
1,2 kg
|
10,5 W
|
|
|
||
|
Solenoidiventtiili höyrylle 2/2 NC 1/2", 24V DC, 16,8W, Ø16 mm
Tuotenumero:
SCE222B094S3
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
|
24 V
|
3,5
|
1/2" BSP
|
16 mm
|
150 °C
|
58,3 l/min
|
1,4 kg
|
16,8 W
|
|
|
||
|
Solenoidiventtiili höyrylle 2/2 NC 3/4", 230V AC 50Hz, 10,5W, Ø19 mm
Tuotenumero:
SCE222B095
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
230 V
|
|
4,3
|
3/4" BSP
|
19 mm
|
150 °C
|
71,1 l/min
|
1,3 kg
|
10,5 W
|
|
|
||
|
Solenoidiventtiili höyrylle 2/2 NC 3/4", 24V DC, 16,8W, Ø19 mm
Tuotenumero:
SCE222B095S3
Kopioitu!
|
3,5 bar
|
|
24 V
|
4,3
|
3/4" BSP
|
19 mm
|
150 °C
|
71,1 l/min
|
1,5 kg
|
16,8 W
|
|
|
||
|
Solenoidiventtiili höyrylle 2/2 NC 1", 230V AC 50Hz, 15,4W, Ø25 mm
Tuotenumero:
SCE222B154
Kopioitu!
|
2 bar
|
230 V
|
|
11,1
|
G1"
|
25 mm
|
130 °C
|
185 l/min
|
2 kg
|
15,4 W
|
9 bar
|
|
||
|
Solenoidiventtiili höyrylle 2/2 NC 1 1/4", 230V AC 50Hz, 15,4W, Ø28 mm
Tuotenumero:
SCE222B155
Kopioitu!
|
2 bar
|
230 V
|
|
12,8
|
1 1/4" BSP
|
28 mm
|
130 °C
|
213,3 l/min
|
2 kg
|
15,4 W
|
9 bar
|
|
Valitse tuote listalta.