| IP-luokka | IP69K, IP66 |
|---|---|
| Jännitealue | 10-32 VDC |
| Katselukulma | 100 (Horizontal), 40 (Vertical) |
| Lämpötila-alue | -20 - 70°C |
| Radiotaajuus | 24,00 ~ 24,20 GHz |
| Toimintaetäisyys | 0,1-20m |
|---|---|
| Tyyppi | FMCW |
| Videoformaatti | CVBS (PAL, NTSC), AHD (720P 25fps/30fps, 1080P 25fps/30fps) |
Exolöfin Radar tutkajärjestelmä mahdollistaa hyvän suorituskyvyn kaikissa sääolosuhteissa. Järjestelmä havaitsee ajoneuvon ympärillä olevat esineet sekä ihmiset ja varoittaa niistä kuljettajaa audiovisuaalisilla signaaleilla.
Radar tutkajärjestelmä on erittäin hyödyllinen esimerkiksi ajoneuvon peruuttamisessa ja soveltuu hyvin raskaankaluston, rakennuskoneiden ja maatalouskoneiden käyttöön.
Järjestelmään voidaan lisätä ulkoisten äänihälyttimien ja valomerkkien lisäksi kamera ja näyttö. Tällöin näytölle voidaan tuoda kamerakuvan yhteyteen tutkan käyttämät varoalueet visuaalisesti.
Järjestelmä on konfiguroitavissa ohjainyksikön kautta.
Stoneridge-Orlaco esittelee uuden reaaliaikaisen 7" HLED-digitaalimonitorin. Yhdessä HMOS-kameran kanssa Orlacon GMSL-järjestelmällä päästään ajoneuvokameroissa uudelle tasolle kuvanlaadussa.
CornerEye tarjoaa erittäin laajan ja yksityiskohtaisen näkymän ajoneuvon hytin ympäriltä ns. katvealueilta.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
Olemme aloittaneet yhteistyön turkkilaisen Makersanin kanssa! Makersanin tuotevalikoima koostuu mekatroniikan komponenteista, jotka voidaan integroida osaksi ajoneuvojen järjestelmiä.
Teollisuusympäristöissä tapahtuvat räjähdykset voivat aiheuttaa vakavia vahinkoja sekä ihmisille että omaisuudelle. ATEX varmistaa, että sekä laitteet että työprosessit on suunniteltu minimoimaan nämä riskit ja luomaan turvallinen työympäristö.