DATASENSING
Datalogic AS1 valoverho on soveltuva kohteisiin, jossa kappaleen tunnistus täytyy tapahtua laajemmalta alueelta. Säteet menevät jokaisesta jokaiseen, joten AS1 soveltuu myös pienien kohteiden tunnistukseen.
Korkea resoluutiomallin (HR) ohjelmointi | ||||
Ohj. nro | SEL_RX | SEL_TX | Resoluutio | Reaktioaika (ms) |
1 | 0 V DC tai vapaa | 0 V DC tai vapaa | Matala | 2,75 |
2 | 0 V DC tai vapaa | 24 V DC | Keski/matala | 3 |
3 | 24 V DC | 0 V DC tai vapaa | Keski/matala | 7,75 |
4 | 24 V DC | 24 V DC | Korkea | 8 |
|
|
|
Ohj. nro 1: | Ohj. nro 2: | Ohj. nro 3-4: |
Standardi resoluutio malli |
|
Pienin tunnistettava kohde |
Indikointi ja asetukset |
|
| Potentiometrimalleissa lähetin on varustettu potikalla, |
Vastaanotin (RX) | Lähetin (TX) |
|
|
Potentiometrimallit | |
Vastaanotin (RX) | Lähetin (TX) |
|
|
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Valoverho |
| Max. etäisyys | 2100 mm |
| Min. etäisyys | 300 mm |
| Käyttöjännite | 24 V DC |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen |
| Paino | 300 g |
| Valon tyyppi | IR LED |
| IP-luokka | IP65 |
| Mitat (mm) | 22 mm x 43,2 mm x 150,1 mm |
| Reaktioaika | 2,75 ms |
| LED-indikointi | Kyllä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Linssin materiaali | PMMA |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,19 A |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Min. käyttölämpötila | 0 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE, cULus |
| Tunnistuskorkeus | 100 mm |
Datalogic AS1 valoverho on soveltuva kohteisiin, jossa kappaleen tunnistus täytyy tapahtua laajemmalta alueelta. Säteet menevät jokaisesta jokaiseen, joten AS1 soveltuu myös pienien kohteiden tunnistukseen.
Korkea resoluutiomallin (HR) ohjelmointi | ||||
Ohj. nro | SEL_RX | SEL_TX | Resoluutio | Reaktioaika (ms) |
1 | 0 V DC tai vapaa | 0 V DC tai vapaa | Matala | 2,75 |
2 | 0 V DC tai vapaa | 24 V DC | Keski/matala | 3 |
3 | 24 V DC | 0 V DC tai vapaa | Keski/matala | 7,75 |
4 | 24 V DC | 24 V DC | Korkea | 8 |
|
|
|
Ohj. nro 1: | Ohj. nro 2: | Ohj. nro 3-4: |
Standardi resoluutio malli |
|
Pienin tunnistettava kohde |
Indikointi ja asetukset |
|
| Potentiometrimalleissa lähetin on varustettu potikalla, |
Vastaanotin (RX) | Lähetin (TX) |
|
|
Potentiometrimallit | |
Vastaanotin (RX) | Lähetin (TX) |
|
|
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Valoverho, 100mm, korkea resoluutio, PNP, liitin
Tuotenumero:
AS1-LD-HR-010-J
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
300 mm
|
24 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,19 A
|
|
||
Valoverho, 100mm, korkea resoluutio, herkkyyden säätö, PNP, liitin
Tuotenumero:
AS1-LD-HR-010-P
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
300 mm
|
24 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,19 A
|
|
||
Valoverho, 100mm, matala resoluutio, PNP, liitin
Tuotenumero:
AS1-LD-SR-010-J
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
300 mm
|
24 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
1,75 ms
|
0,19 A
|
|
||
Valoverho, 100mm, matala resoluutio, herkkyyden säätö, PNP, liitin
Tuotenumero:
AS1-LD-SR-010-P
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
300 mm
|
24 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
1,75 ms
|
0,19 A
|
|
||
Valoverho, 100mm, matala resoluutio, PNP, liitin
Tuotenumero:
AS1-HD-SR-010-J
Kopioitu!
|
Valoverho
|
3000 mm
|
800 mm
|
24 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
1,75 ms
|
0,19 A
|
|
||
Valoverho, 100mm, korkea resoluutio, PNP, liitin
Tuotenumero:
AS1-HD-HR-010-J
Kopioitu!
|
Valoverho
|
3000 mm
|
800 mm
|
24 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,19 A
|
|
Valitse tuote listalta.