DATASENSING
Datalogicin DS1 on kompakti mittaava valoverho. Käyttökohteena mm. kappaleen korkeuden tai paikan mittaus. Valoverhosta saa analogia- ja PNP-ulostulon pimenevien säteiden suhteessa.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Valoverho |
| Max. etäisyys | 2100 mm |
| Min. etäisyys | 150 mm |
| Käyttöjännite | 24 V DC |
| Ulostulo | 0-10 V, PNP |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen |
| Paino | 300 g |
| Valon tyyppi | IR LED |
| IP-luokka | IP65 |
| Mitat (mm) | 22 mm x 43,2 mm x 150,1 mm |
| Reaktioaika | 1 ms |
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | PMMA |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,2 A |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Min. käyttölämpötila | 0 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE, cULus |
| Tunnistuskorkeus | 100 mm |
| Absoluuttinen mittaustarkkuus | 7 mm |
| Suhteellinen mittaustarkkuus | ±7 mm |
Datalogicin DS1 on kompakti mittaava valoverho. Käyttökohteena mm. kappaleen korkeuden tai paikan mittaus. Valoverhosta saa analogia- ja PNP-ulostulon pimenevien säteiden suhteessa.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Valoverho, 100mm, 2,1m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-LD-SR-010-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
1 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 100mm, 2,1m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-LD-HR-010-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
2 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 150mm, 2,1m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-LD-SR-015-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
400 g
|
IR LED
|
1,5 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 150mm, 2,1m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-LD-HR-015-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
400 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 300mm, 2,1m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-LD-SR-030-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2100 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
600 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 100mm, 0,8m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-SD-SR-010-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
800 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
1 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 100mm, 0,8m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-SD-HR-010-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
800 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
2 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 150mm, 0,8m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-SD-SR-015-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
800 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
400 g
|
IR LED
|
1,5 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 150mm, 0,8m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-SD-HR-015-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
800 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
400 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 300mm, 0,8m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-SD-SR-030-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
800 mm
|
150 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
600 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 100mm, 4m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-HD-SR-010-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
4000 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
1 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 150mm, 4m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-HD-SR-015-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
4000 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
400 g
|
IR LED
|
1,5 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 300mm, 4m, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-HD-SR-030-JV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
4000 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
600 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 100mm, 2,1m, herkkyyden säätö, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-LD-SR-010-PV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2500 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
300 g
|
IR LED
|
1 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 150mm, 2,1m, herkkyyden säätö, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-LD-SR-015-PV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2500 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
400 g
|
IR LED
|
1,5 ms
|
0,2 A
|
|
||
|
Valoverho, 300mm, 2,1m, herkkyyden säätö, PNP, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
DS1-LD-SR-030-PV
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2500 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen, M12-liitin, 4-napainen
|
600 g
|
IR LED
|
2,75 ms
|
0,2 A
|
|
Valitse tuote listalta.