DUOmetric
Valoverhot ohjaavat valvonta-aluetta näkymättömillä infrapunasäteillä. Valoverhot koostuvat ohuessa alumiiniprofiilissa olevasta lähettimestä ja vastaanottimesta sekä ulkoisesta ohjausyksiköstä. Ohjausyksikkö arvioi jokaista haivaitsemaansa sädettä, ja kykenee näin suorittamaan monimutkaisia mittaustehtäviä. Ohjausyksikkö aktivoi vastaavat lähdöt ja digitaalisen tiedonsiirron.
Tiedot |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP20, IP54, IP65 |
| Tunnistuskorkeus | 5812 mm |
| Tehonkulutus | 3,1 W |
| Range Area 1 min | 0,4 m |
| Range Area 1 max | 6 m |
| Lämpötila-alue | -30 till +55°C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Beam spacing max | 112 mm |
| Beam spacing min | 2,5 mm |
| Tunnistusmenetelmä | Parallella / parallella och diagonala strålar |
| Monitoring height min | 35 mm |
Valoverhot ohjaavat valvonta-aluetta näkymättömillä infrapunasäteillä. Valoverhot koostuvat ohuessa alumiiniprofiilissa olevasta lähettimestä ja vastaanottimesta sekä ulkoisesta ohjausyksiköstä. Ohjausyksikkö arvioi jokaista haivaitsemaansa sädettä, ja kykenee näin suorittamaan monimutkaisia mittaustehtäviä. Ohjausyksikkö aktivoi vastaavat lähdöt ja digitaalisen tiedonsiirron.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Hinta | |
|---|---|---|---|
|
Mittaava valoverho
Tuotenumero:
LI00/000-000X
Kopioitu!
|
|
||
|
Mittaava valoverho
Tuotenumero:
LF00/000-000X
Kopioitu!
|
|
||
Valvontayksikkö valoverholle
Tuotenumero:
LVE
Kopioitu!
|
|
||
Valvontayksikkö valoverholle, 2 paria
Tuotenumero:
LVX
Kopioitu!
|
|
||
Valvontayksikkö valoverholle
Tuotenumero:
FAW
Kopioitu!
|
|
Valitse tuote listalta.