DUOmetric
Tunnistavat valoverhot tarkkailevat tiettyä aluetta näkymättömillä infrapunasäteillä. Valoverhojärjestelmät koostuvat lähettimestä ja vastaanottimesta. Sisäinen ohjausyksikkö rekisteröi kun valonsäde katkeaa lähettimen ja vastaanottimen välillä ja signaloi push-pull-lähdön kautta. DUOmetricsin tunnistusvaloverhoissa ohjausyksikkö on integroitu lähetin- ja vastaanotinprofiileihin. Tämä tekee valoverhoista kompakteja, ohuita ja tehokkaita.
Tiedot |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP20, IP54, IP65 |
| Tunnistuskorkeus | 5800 mm |
| Tehonkulutus | 3,1 W |
| Range Area 1 min | 1 m |
| Range Area 1 max | 5 m |
| Range Area 2 min | 0,3 m |
| Range Area 2 max | 1,3 m |
| Syöttöjännite | 24 VDC (18 - 30 VDC) / 10% ripple |
| Lämpötila-alue | -30 till +50°C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Ulostulot | PNP/NPN (push-pull) |
| Base cycle time | 4 ms |
| Beam spacing max | 100 mm |
| Beam spacing min | 5 mm |
| Tunnistusmenetelmä | Parallella / parallella och diagonala strålar |
| Monitoring height min | 35 mm |
| Number of beams | 4 - 160 |
| Per beam cycle time | 1 ms |
Tunnistavat valoverhot tarkkailevat tiettyä aluetta näkymättömillä infrapunasäteillä. Valoverhojärjestelmät koostuvat lähettimestä ja vastaanottimesta. Sisäinen ohjausyksikkö rekisteröi kun valonsäde katkeaa lähettimen ja vastaanottimen välillä ja signaloi push-pull-lähdön kautta. DUOmetricsin tunnistusvaloverhoissa ohjausyksikkö on integroitu lähetin- ja vastaanotinprofiileihin. Tämä tekee valoverhoista kompakteja, ohuita ja tehokkaita.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.