DUOmetric
LT40 valoverho on kehitetty erityisesti hisseissä käytettäväksi. Valoverhoon helppo asentaa, se on kustannustehokas ja on saatavilla eri tyypillisillä valvontakorkeuksilla. LT40-valoverho täyttää vaatimukset EN81-70 ja EN81-20.
Tiedot |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP54 |
| Tunnistuskorkeus | 1794 mm |
| Tehonkulutus | 3,1 W |
| Range Area 1 min | 0,7 m |
| Range Area 1 max | 5 m |
| Syöttöjännite | 24 VDC (18 - 30 VDC) / 10% ripple |
| Lämpötila-alue | -30 till +50°C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Ulostulot | PNP/NPN (push-pull) |
| Base cycle time | 4 ms |
| Beam spacing | 46 mm |
| Tunnistusmenetelmä | Parallella strålar |
| Number of beams | 40 |
| Per beam cycle time | 1 ms |
LT40 valoverho on kehitetty erityisesti hisseissä käytettäväksi. Valoverhoon helppo asentaa, se on kustannustehokas ja on saatavilla eri tyypillisillä valvontakorkeuksilla. LT40-valoverho täyttää vaatimukset EN81-70 ja EN81-20.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.