MOLEX
Molex M8 ethernet välikaapelit ovat 4-napaisella AWG26 häiriösuojatulla kaapelilla. Kaapeli on liikkuvaan käyttöön soveltuvaa ja öljynkestävää.
| Häiriösuojattu | Kyllä |
|---|---|
| IP-luokka | IP67 |
| Johdinala | 0,15 mm² |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Kaapelin materiaali | PUR |
| Kaapelin pituus | 2 m |
| Kenttäväylä | Ethernet/CAT5 |
| Koodaus | A |
| Liitin 1 | Suora uros |
| Liitin 2 | Suora uros |
|---|---|
| Liitäntä uros | M8 |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -20 °C |
| Napaluku | 4 |
| Nimellisjännite | 30 V |
| Nimellisvirta | 3 A |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Valmistajan osanumero | 1203591002 |
Molex M8 ethernet välikaapelit ovat 4-napaisella AWG26 häiriösuojatulla kaapelilla. Kaapeli on liikkuvaan käyttöön soveltuvaa ja öljynkestävää.
Molex Brad M12 D-koodatut liittimet ja liitinkaapelit Ethernet sekä Profinet-verkon kaapelointiin.
Single Pair Ethernet tarjoaa kustannustehokasta Ethernet-viestintää teollisuuden verkkotarpeisiin. SPE käyttää vain yhtä johdinparia, minkä ansiosta syntyy säästöjä, kun voidaan käyttää kevyempiä ja pienempiä kaapeleita. Tästä huolimatta datansiirto on nopeaa, jopa 1 Gbit/s!
Harting on julkassut uuden kääntyvän VarioBoot RJ45 -liittimen. Tämä soveltuu erinomaisesti ahtaisiin tiloihin!
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?